Przejdź do treści

Aluminiowe rusztowanie na budowę można wynająć

Coraz więcej firm budowlanych wynajmuje rusztowania zamiast kupować je na własność. Takie podejście wykazują zarówno małe firmy jak i duże koncerny. Jest to podyktowane kilkoma względami. Najważniejszy jest fakt, że nie trzeba mieć własnego miejsca do składowania rusztowań, kiedy się ich nie używa. Druga sprawa to niższe koszty operacyjne, bo za rusztowanie płaci się tylko wtedy, kiedy jest ono na budowie używane.

Wiele firm oferuje wynajem rusztowań aluminiowych

krause - solidne rusztowanie aluminiowePo drugiej stronie firm budowlanych są te firmy, które wynajmem rusztowań się zajmują. One z kolei skupują rusztowania od upadających firm budowlanych. Firmy takie mają ogromne magazyny do ich składowania oraz własne samochody do ich transportu. Trzeba też powiedzieć, że takie firmy zajmujące się wynajmem kupują najczęściej sprzęt firmy Krause – solidne rusztowanie aluminiowe są przez nią oferowane po bardzo dobrych cenach. Ten producent rusztowań stosuje też rabaty w zależności od ilości zamówionych systemów i części rusztowania. A wiadomo, że firmy zajmujące się wynajmem potrzebują takich rusztowań w ilościach nieograniczonych. Wracając jeszcze do firm budowlanych to one również zyskują na takim rozwiązaniu całkiem sporo. Wystarczy, że dzień wcześniej zamówią dostawę rusztowania, za które płacą stawkę dzienną. Za wynajęcie rusztowania firma budowlana otrzymuje fakturę, która stanowi koszt uzyskania przychodu.

Firmy budowlane nie muszą już inwestować pieniędzy w zakup rusztowań i ich przechowywanie. Zresztą trudno jest przecież przewidzieć jaka ilość rusztowania będzie potrzebna na kolejnych budowań. A dzięki możliwości najmu firma budowlana może zminimalizować koszty związane z pracami wysokościowymi. Z tego rozwiązania zadowolone są wszystkie strony z producentami rusztowań włącznie.