Przejdź do treści

Atrakcje podczas pobytu wczasowego w Szczawnicy

Wybierając ośrodki wczasowe, które są położone w polskich górach, możemy kierować swoją uwagę na przykład na urokliwe okolice Pienin. Znajduje się tam wiele malowniczo położonych ośrodków, z których te, znajdujące się w Szczawnicy są najbardziej popularne. Wczasy w  tej pięknej miejscowości mogą stać się elementem tradycji corocznej, która jest kultywowana od wielu lat. Dlaczego to miejsce przyciąga tak wielu turystów?

Szczawnica — miejsce odwiedzane przez wielu wczasowiczów

zadbana willa w szczawnicyPowodem, dla którego tak duża liczba wczasowiczów odwiedza co roku tę miejscowość, jest bardzo duża ilość ośrodków wczasowych. Zadbana willa w Szczawnicy to widok, który dominuje w miejscowości. Ilość wysokiej klasy domów wczasowych może zadowolić osoby, które preferują różny poziom obsługi. Dzięki temu, że w okolicy miejscowości znajdują się jedne z najpiękniejszych gór, czyli Pieniny, możemy organizować wycieczki piesze na wiele szczytów z centrum miejscowości. Do najpiękniejszych szczytów należą trzy Korony. Na ten szczyt duża liczba turystów wybiera się właśnie ze Szczawnicy lub pobliskiego Krościenka nad Dunajcem. Miejscowość Szczawnica jest również bardzo popularna ze względu na swój uzdrowiskowy charakter. Znajduje się tam bardzo popularna pijalnia wód, które są niezwykle zdrowe dla naszego organizmu. Jeżeli kochamy spacery, w miejscowość znajdziemy także wiele alejek i chodników w parkach, gdzie możemy spacerować godzinami.

Kiedy mamy ochotę podziwiać piękną panoramę tatr, możemy skorzystać z kolejki, która pracuje w taki sposób, aby wozić dużą liczbę turystów na krzesełkach. Dzięki tego typu atrakcji turystycznej będziemy mogli szybko przemieścić się na szczyt Palenicy, gdzie jak na dłoni będziemy mogli podziwiać zapierający dech w piersiach widok.