Przejdź do treści

Auto bez paliwa trzeba holować

W każdym aucie, nawet najnowszej generacji, może zabraknąć paliwa. Wystarczy, że kierowca przeliczy się z możliwościami przejechania kilometrów na rezerwie. Czasem o takim stanie rzeczy może zadecydować sytuacja losowa. W przypadku braku paliwa i możliwości dalszej jazdy możemy zamówić paliwo albo pomoc drogową, która odholuje samochód do najbliższej stacji.

Cen holowania nie trzeba się bać

holowanie w SzczecinieWielu kierowców wciąż żyje w przeświadczeniu, że holowanie samochodu kosztuje dużo pieniędzy. Tak było kiedyś, ale dzisiaj w tej branży konkurencja jest ogromna, a to spowodowało znaczące obniżenie cen. Dzisiaj koszt holowania jest naprawdę niski. Poza tym wielu kierowców ma takie holowanie w pakiecie ubezpieczenia dodatkowego AC. Wystarczy sprawdzić swoją polisę, czy jest w niej wpisane skorzystanie z pomocy drogowej. Poza tym holowanie w Szczecinie jest na tyle tanie, że każdy kierowca może sobie na to pozwolić. Kiedy w samochodzie braknie paliwa najbardziej opłaci się wezwać lawetę z pomocy drogowej. Bo jeśli do najbliższej stacji jest bardzo daleko a jesteśmy w obcym mieście to nawet przywiezienie kanistra paliwa przez taksówkarza na nie wiele się zda. Za chwilę sytuacja może się powtórzyć. Jeśli zamówimy pomoc drogową to zostaniemy odholowani do najbliższej stacji, gdzie będziemy mogli zatankować do pełna. Na szczęście takie sytuacje zdarzają się już bardzo rzadko. Stacji jest teraz tyle, że w promieniu zasięgu rezerwy w baku zawsze znajdziemy stację paliw.

Jeśli kierowcy przytrafi się na drodze sytuacja, że w samochodzie zabraknie paliwa to najbardziej pomocne będzie holowanie samochodu do najbliższej stacji benzynowej. Nie pomoże tutaj dowiezienie paliwa, bo za chwilę może go ponownie zabraknąć. Każdy kierowca powinien uważać, żeby zawsze mieć w samochodzie wystarczająco dużo paliwa do planowanej trasy.