Przejdź do treści

Balustrady na taras

  • przez

Tarasy i balkony to miejsca, w których lubimy się relaksować. Urządzając taras staramy się by był on oprócz względów estetycznych, miejscem funkcjonalnym i przede wszystkim bezpiecznym. Dlatego też montujemy na nich balustrady, które w dzisiejszych czasach są dostępne w wielu wariantach.

Balustrada z aluminium

aluminiowe balustradyOstatnio na czasie są aluminiowe balustrady, które nadają niepowtarzalnego designu naszym tarasom oraz miejscom,w których je zamontujemy. Konstrukcja takiej  balustrady bazuje na specjalnie zaprojektowanych profilach aluminiowych, które nie wymagają spawania, co bardzo przyspiesza i ułatwia prace  związane z ich montażem. Wspomniane aluminiowe balustrady są wykonywane zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa i są mocowane na słupki, które znajdują się przy każdej płycie balkonowe. Są one montowane  czoła  płyty z możliwością przesłonięcia całego pasa stropowego. Tego typu balustrady zapewniają trwałość i wytrzymałość, ale też decydują o wyglądzie elewacji i nadają jej charakteru. Najpopularniejszymi rodzajami wypełnień takich balustrad są bezpieczne szkło laminowane, które umożliwiają projektowanie aluminiowych i szklanych balustrad balkonowych o różnorodnej fakturze i kolorystyce. Dostępne są także przezierne lub strukturalne modele wypełnień, dzięki którym możemy uzyskać wykończenia kolorowymi foliami i antisolami. Jeżeli interesują nas aluminiowe balustrady, możemy poszukać o nich informacji i zdecydować wtedy, czy chcemy takie posiadać.

Producenci balustrad tego typu, oferują przeróżne typy osłon na balkony i tarasy.  Jest t rozwiązanie ekonomiczne, ponieważ aluminiowe balustrady, nie kosztują milionów, a dają naprawdę piękny efekt wykończenia domów. Ponadto jeżeli zdecydujemy się na konkretna balustradę u producenta, nierzadko możemy liczyć na montaż w cenie zakupu.