Przejdź do treści

Brak dochodu na pożyczka

 

Z założenia każdy kredyt jest pożyczką od instytucji finansowej, którą mamy w ratach bądź w całości w określonym terminie spłacić. Dla pożyczkodawcy najważniejsze jest to, aby odzyskał pożyczone pieniądze wraz z należnymi odsetkami. Przed udzieleniem zgody musi on mieć jednak pewność, że nasze comiesięczne dochody i zobowiązania umożliwią nam płynną spłatę rat. 

Pożyczka dla bezrobotnych – czy to możliwe?

pożyczki dla bezrobotnych na dowódDo tej pory pożyczenie pieniędzy z jakiejkolwiek instytucji finansowej bez udokumentowanego, stałego dochodu było niemożliwe. Dziś wygląda to już nieco inaczej w instytucjach pozabankowych, bowiem banki nadal trzymają się restrykcyjnych warunków udzielania kredytów. Pożyczkodawcy, którzy nie są instytucjami bankowymi otworzyli się na możliwości, którymi są osoby bezrobotne, ale posiadające comiesięczne wpływy. Jest to możliwe w przypadku otrzymywania pieniędzy z innego źródła niż praca zarobkowa na umowie o pracę. Zdarza się, że są to studenci, którzy otrzymują stypendium naukowe, socjalne, bądź wsparcie finansowe od rodziny, bądź osoby pracujące, ale nie mające możliwości potwierdzić swoich dochodów na dokumencie. Pożyczki dla bezrobotnych na dowód to forma wsparcia finansowego, którego wybrana firma udziela nam na okazanie samego dowodu, a pozostałe kwestie dotyczące finansów klient musi oświadczyć. Ważne jest, że oświadczanie nieprawdy w takim przypadku może wiązać się z konsekwencjami prawnymi.

Każda pożyczka związana jest z obowiązkiem terminowej spłaty. Pożyczanie pieniędzy bez udokumentowanego źródła dochodu jest szansą dla osób, które posiadają comiesięczne wpływy z innych źródeł i nagle potrzebują gotówki. Jednak brak pensji nie zwalnia z obowiązku spłacania zobowiązania, dlatego każdy kredyt należy dokładnie i na spokojnie rozważyć.