Przejdź do treści

Busy z Polski do Belgii

Z racji, że wyjazdy zagraniczne cieszą się coraz większą  popularnością to automatycznie wzrasta ilość firm, które odpowiadają za transport międzynarodowy. Obecnie firm realizujących przewozy z Polski do Holandii, Belgii czy Niemiec jest bardzo dużo. Największą popularnością cieszą się jednak te firmy, które dowożą klientów busami.

Szybki dojazd do Belgii

busy do belgii z krakowaBilety lotnicze za granicę są dość drogie a transport własnym samochodem wiąże się z dość sporym ryzykiem i koniecznością wykupywania specjalnego ubezpieczenia od wypadków drogowych. W związku z tym żeby nie przejmować się takimi kwestiami wiele osób decyduje się na wyjazdy w busach. Te środki transportu oprócz tego, że są bardzo wygodne to dodatkowo ceny biletów tanieją z roku na rok. Za spadek cen biletów odpowiada zwiększenie liczby firm przewozowych czyli automatycznie wzrasta też konkurencyjność. Obecnie busy do Belgii z Krakowa, Warszawy czy Poznania wyjeżdżają codziennie. Jak można łatwo się domyślić osoby jadące do Belgii udają się tam w celach zarobkowych. W busach czas dojazdu do Belgii jest bardzo krótki w przeciwieństwie do autokarów, które czasami jadą tam ponad jedną dobę. Oprócz przewozu osób firmy transportowe często oferują przewóz paczek. Działają oni na zasadzie „door to door” czyli zabiorą od nas paczkę i dowiozą ją pod wskazany przez nas adres. Analogicznie sytuacja wygląda z transportem osób bowiem kierowca może zabrać nas spod domu i przywieźć wprost pod drzwi hotelu w Belgii.

Ogólnie rzecz biorąc busy jadące z Krakowa do Belgii najczęściej jadą około 15 godzin. Większość kierowców busów stara się nie robić częstych przerw i robią je jedynie na prośbę pasażerów oraz oczywiście na tankowanie pojazdu. W przypadku autokarów trzeba liczyć się z tym, że czas dojazdu będzie o wiele dłuższy.