Przejdź do treści

Cechy charakterystyczne stron w postaci folderów

Jako że wiele firm decyduje się obecnie na zamówienie stron internetowych w postaci folderów, to warto wspomnieć o ich cechach charakterystycznych. Po pierwsze w przypadku folderów wykorzystanie własnych adresów domenowych związanych z nazwą firmy jest częstsze.

Foldery wzbogacane różnymi technikami multimedialnymi

Strony internetowe - CzęstochowaWynika to z faktu, że strony te są bardziej rozbudowane. Oprawa plastyczna takich stron jest zazwyczaj bardzo ciekawa, a dodatkowo korzysta się tutaj z różnych technik multimedialnych, dzięki którym strona staje się atrakcyjna dla odwiedzającego. Na stronie zamieszczane są raczej informacje statyczne, które rzadko podlegają zmianom. Treść może zajmować od kilku do nawet kilkunastu plansz. Na pewno nie należy przesadzać z liczbą plansz. Zbyt dużo plansz może irytować użytkownika, który będzie chciał szybko znaleźć konkretną informację. Strony internetowe – Częstochowa tworzone w postaci folderów są dość popularne – głównie ze względu na ich cenę, która nie jest wysoka. Podobnie jak na stronach w formie wizytówek, tutaj również nie znajdziemy żadnych elementów interaktywnych typu chaty czy fora internetowe. Z drugiej strony w folderach może znaleźć się lista najczęściej zadawanych pytań. To do zadań właściciela należy, by lista ta była na bieżąco uzupełniana i nie była pusta. Głównym celem folderu jest zaprezentowanie oferty firmowej w ciekawy i przystępny sposób. Projektanci takich stron zwracają szczególną uwagę na aspekt graficzny, a niekoniecznie merytoryczny, o czym trzeba pamiętać.

Reklama strony stosowana jest w tym przypadku w ograniczonym zakresie. Strona nie jest tak bardzo rozbudowana, dlatego nie trzeba wprowadzać do niej żadnych mechanizmów wyszukujących konkretną zawartość. Jest to prosta strona, która zawiera najważniejsze informacje o firmie i usługach.