Przejdź do treści

Chęć wstawienia zęba

Jakiś czas temu potknęłam się na chodniku i nieszczęśliwie upadłam, wybijając sobie zęba. Pech chciał, że niestety nie dało się wstawić go z powrotem. Miałam uszkodzony korzeń, więc i nawet ten korzeń trzeba było usunąć. Jest to ząb przedni, więc z tego względu teraz chcę wstawić nowy ząb. 

Skorzystanie z zabiegu wstawiania zęba

wstawienie zęba olsztynMinęło już pół roku, więc zębodół zdążył się już zagoić. Stomatolog powiedział, że teraz jak najbardziej może podjąć się zabiegu, jakim jest wstawienie zęba olsztyn jest moim miastem rodzinnym, więc to właśnie tutaj w jednym z gabinetów umówiłam się na wizytę. Trochę się obawiam, tego zabiegu, ale liczy się dla mnie to, by mieć nowy ząb, dzięki czemu będę moglą się ponownie uśmiechać bez uczucia skręporwania. Wybrałam się w końcu do gabinetu stomatologicznego. Na miejscu miałam zrobione zdjęcie rentgenowskie. Jak się okazało mogę na spokojnie podejść do zabiegu, z czego ogromnie się ucieszyłam. Została mi wstawiona specjalna śrubka, która będzie imitować korzeń zęba. Miałam również wykonany wycisk zębów sąsiednich i przeciwstawnych. W końcu nowy ząb musi być idealnie dopasowany do pozostałego uzębienia. Po wystawieniu śrubki mam odczekać trzy miesiące, by wszystko mogło się zagoić. Dopiero potem będę mogła mieć wstawiony ząb. Już nie mogę się doczekać ostatecznego efektu. Po trzech miesiącach pojawiła się ponownie w gabinecie. W tym czasie został również zrobiony ząb, który teraz będzie wstawiony. Powinien pasować idealnie. 

Mam już nowy ząb. Wygląda on jak prawdziwy. Wcale nie widać różnicy pomiędzy moimi zębami a tym. Teraz mogę ponownie szeroko się uśmiechać. Zyskałam też pewność siebie. Jestem bardzo zadowolona z tego zabiegu. Wstawienie zęba trochę mnie kosztowało, ale było warto poddać się temu zabiegowi.