Czy warto kupić oflisiarke?

  • by

W dzisiejszych czasach, w dobie dużej konkurencji w każdej branży. Przedsiębiorcy cały czas próbują się czymś wyróżnić, aby przyciągnąć jak największą liczbę klientów. Najczęściej i najbardziej opłacalna jest poprawa jakości usług, pozostawiając tą samą cenę. Dodatkowo dochodzi problem z utrzymaniem pracowników, oraz zapewnienia im rozwoju i podwyżek płacy

Zasada działania i opłacalność kupna oflisiarki

oflisiarkaW przemyśle związanego z obróbką drewna sytuacja jest bardzo podobna. Zakłady przetwórstwa drzewnego, stolarnie i tartaki cały czas muszą się rozwijać. Jednym z ciekawych rozwiązań jest inwestycja w oflisiarkę. Jest to maszyna elektryczna służąca do wycinania z oflisów desek i listew. Piła tarczowa pracuję w niej poziomo, oraz jest regulowana. Bardzo często oflisiarka wyposażona jest sterowniki, czujniki i panele sterujące. Urządzenie przez swoją charakterystykę jest stacjonarne. Oflisy, lub potocznie zwane zrzyny, są odpadem powstałym w tradycyjnym przecieraniu drewna. Dzięki zastosowaniu oflisiarki, można ograniczyć ich ilość i pozyskać dobrej jakości materiał. Prawdą jest to, że nie będą to listwy, lub deski takiej jakości jak z okrągłych kawałków drewna. Jednak produkty powstałe z oflisiarki mają także swoje zastosowanie, które jest naprawdę ogromne. Dobrym przykładem jest produkcja, lub naprawa palet. W tej branży nie potrzebne są długie, grube i szerokie deski.

Mimo tego, że oflisy można sprzedać na rynku jako opał, ich cena jest bardzo niska. Cena desek, lub listew jest kilkaset procent wyższa. Dodatkowo dochodzi fakt, że może być spokojnie obsługiwana przez jednego operatora. Warto wsiąść tą maszynę na celownik w planowaniu inwestycji. Na pewno poprawi zyski i pozycję firmy, powodując jej rozwój i dobrą ocenę na tle konkurencji.