Przejdź do treści

Czym jest odtrucie alkoholowe?

  • przez

Alkoholizm to przewlekła i ciężka choroba. Osoby uzależnione od alkoholu nie potrafią sobie odmówić codziennej dawki alkoholu, zaniedbując pracę, rodzinę i finanse. Jednak dla każdego jest ratunek, wystarczy poddać się odpowiedniej terapii pod okiem fachowców.

Warszawscy specjaliści od odtruwania alkoholowego 

odtrucie alkoholowe warszawaTak naprawdę to otoczenie zwraca uwagę alkoholikowi, że nie wszystko jest tak, jak powinno być. Osoby uzależnione bagatelizują jednak najsilniejsze sygnały, najczęściej poprzez ich wypieranie oraz zaprzeczenie. To najpopularniejszy sposób działania w przebiegu tej choroby. Jednakże nie wszyscy alkoholicy są skrajnie uzależnieni i niektórzy z nich mają moment refleksji, w którym decydują się na podjęcie leczenia. Zatem jeśli alkoholikowi potrzebne jest odtrucie alkoholowe Warszawa jest strzałem w dziesiątkę. Działają tutaj najlepsze ośrodki uzależnień, które zatrudniają najbardziej doświadczonych specjalistów. Pacjent otrzymuje najlepszą opiekę terapeutyczną oraz jest pod kuratelą przeszkolonego personelu medycznego. Odtrucie alkoholowe polega na wypłukaniu z krwi pacjenta alkoholu. Ma to miejsce przy użyciu różnych środków, najczęściej kroplówek oraz innych środków. Równocześnie podaje się osobie uzależnionej elektrolity, gdyż organizm alkoholika jest najczęściej odwodniony. Alkoholicy, szczególnie gdy wpadają w tak zwany „ciąg”, nie przyjmują posiłków, w związku z czym ich organizm jest skrajnie wycieńczony, co również jest niwelowane z pomocą kroplówek z glukozą i innymi cukrami prostymi.

Alkoholicy mają tendencję do odkładania terapii, dlatego dobrze, jeśli jest przy nich bliska osoba, motywująca ich do podjęcia niezbędnych działań. Odtruwanie alkoholowe ma różny czas trwania, jednak najczęściej trwa ono do kilku tygodni.