Przejdź do treści

Czyste spaliny dzięki adblue

Dbanie o nasze środowisko naturalne jest bardzo ważne, bo to dzięki niemu możemy prawidłowo funkcjonować w bezpiecznym miejscu. Dlatego rok rocznie wymyśla się coraz to nowsze metody jak ograniczyć ilość produkowanych przez ludzi gazów cieplarnianych i spalin, które w dłuższej perspektywie czasowej mają niekorzystny wpływ na nasze środowisko.

Ekologiczne rozwiązania w samochodach

zbiorniki adblueJedną z branży, która ma bardzo restrykcyjne przepisy dotyczące wydzielanych spalin są koncerny samochodowe. Od wielu lat prześcigają się w tym jak tu zagwarantować dużą moc w silniki przy zachowaniu jak największej ekologi. Jednym z ostatnich rozwiązań są zbiorniki adblue, które pierwotnie  montowało  się w ciężarówkach z racji ilości oleju napędowego który zużywają. Teraz takie zbiorniki ma już praktycznie każde nowe auto osobowe, przez co spaliny są dodatkowo specjalnie filtrowane przez płyn, który się tam znajduje. Powoduje to, że auto wydziela prawie dwa razy mniej dwutlenku węgla i innych szkodliwych gazów do atmosfery niż bez zastosowania takich zbiorników. Na stacjach benzynowych można zobaczyć bardzo wiele specjalnych miejsc, gdzie można nalać sobie adblue, więc klienci nie musza się martwić, że mało stacji posiada takie miejsca. Warto dodać, że adblue jest niesamowici wydajny i tankuje się go w zależności od ilości przejechanych kilometrów, ale tak na prawdę średnio wychodzi tankowanie raz w miesiącu przy bardzo intensywnej jeździe.

Dzięki takim zbiornikom jeden samochód wydzieli dwa razy mniej dwutlenku węgla, co może nie jest jakaś imponującą zmianą dla środowiska, jednak trzeba brać pod uwagę efekt skali. Na świecie są miliardy samochodów osobowych, ciężarowych cz dostawczych i one wszystkie razem jeżeli będą wydzielać dwa razy mniej spalin to będzie to widoczny efekt.