Przejdź do treści

Dermapen rozwiązaniem wielu problemów

  • przez

Terapia za pomocą Dermapenu jest minimalnie inwazyjną procedurą kosmetyczną, która jest stosowana do leczenia problemów skórnych poprzez produkcję kolagenu. Znany również jako terapia indukcji kolagenu, ten zabieg może pomóc osobom pragnącym zmniejszyć widoczność blizn potrądzikowych i rozstępów.

Terapia z użyciem Dermapenu

dermapen sklepZabieg jest również stosowany w niektórych procedurach przeciwstarzeniowych, takich jak chirurgia powiek i redukcja zmarszczek. Może to być również ostatni krok przed rozważeniem chirurgii plastycznej w celu zwalczania starzenia się i innych problemów. Terapia z użyciem Dermapenu działa poprzez zachęcanie skóry do wytwarzania większej ilości kolagenu. Pomysł polega na tym, że igiełki wbijające się w skórę w czasie zabiegu powodują lekkie obrażenia skóry, która reaguje, tworząc nową tkankę bogatą w kolagen. Ta nowa tkanka skórna jest z kolei bardziej równa w tonie i fakturze. To normalne, że skóra traci kolagen przez wiek lub urazy. Zachęcając skórę do tworzenia nowej tkanki, produkcja kolagenu zwiększa się, co powoduje, ze skóra jest znacznie bardziej jędrna. Podczas zabiegu kosmetolog wykonuje małe ukłucia pod skórą za pomocą narzędzia przypominającego pióro. Lekarz przesuwa narzędzie równomiernie po skórze, aby nowa skóra, odmładzając się, była równomierna. Przed rozpoczęciem dokonuje się znieczulenia miejscowego, aby zmniejszyć ryzyko bólu. Odbywa się to około godzinę przed zabiegiem. Dermapen sklep jest dostępny głównie dla salonów związanych z medycyną estetyczną.

Urządzenie medyczne Dermapen używane do rozbijania starej tkanki bliznowatej i stymulowania komórek skóry do proliferacji to dobre rozwiązanie dla wielu kobiet. Powoduje tworzenie nowych warstw tkankowych elastyny i włókien kolagenowych, a także poprawę ukrwienie.