Przejdź do treści

Dieta dla większych gryzoni

  • przez

 

Zwierzęta przysparzają nam wiele radości, dlatego jeżeli lubimy zwierzęta to chcemy jak najbliżej z nimi obcować. Decydujemy się dlatego na zakup lub przygarnięcie swojego zwierzaka, którego otoczymy odpowiednią opieką, odpowiednio dostosowaną do gatunku oraz wielkości zwierzaka.

Suszona karma dla królika

suszone zioła dla królikaKiedy decydujemy się na zakup jakiegoś zwierzaka, musimy wcześniej dowiedzieć się jakiej opieki będzie ono wymagać. Jeżeli chcemy posiadać jakieś zwierze a z jakiegoś powodu nie możemy mieć mieć upragnionego psa, warto zainteresować się mniejszymi zwierzątkami. Dużym zainteresowanie cieszą się króliczki. Jeżeli zdecydujemy się na zakup króliczka należy wcześniej kupić mu odpowiednie ,wyposażenie. Będziemy musieli zakupić mu klatkę, podajnik na wodę, trociny które wysypiemy na spodzie klatki w specjalnej kuwecie. Każde zwierze wymaga innego rodzaju wyżywienia, dlatego powinniśmy odpowiednio dobierać dietę, naszemu zwierzaczkowi. W sklepie zoologicznym powinniśmy zakupić suszone zioła dla królika, ponieważ mają one wszelkie potrzebne składniki, które powinny się znaleźć w króliczej diecie. Dla króliczków czasami warto nazywać również świeżych ziół. Można nazrywać mleczy a także podać świeży liść sałaty. Musimy pamiętać, by króliczek miał zawsze dostęp do świeżej wody, codziennie wymienianej. Najlepiej używać wody przegotowanej lub przefiltrowanej.  Suszone zioła na pewno będą idealnym przysmakiem dla naszego gryzonia.

Każdy zwierzak potrzebuje odpowiedniej diety, dlatego w sklepie zoologicznym znajdziemy odpowiedni pokarm, dla każdego zwierzaka. Dla królików warto zainteresować się suszonymi ziołami, ponieważ mają one wiele witamin i minerałów, potrzebnych w diecie. Karma nie jest droga, ale za to jest bardzo wydajna oraz odpowiednio dobrana.