Przejdź do treści

Dobry rower damski

  • przez

Chyba nie ma człowieka, który by nie lubił jeździć na rowerze. Wiele osób traktuje go jako zastępczy środek transportowy, którym można się swobodnie przemieszczać po mieście, gdyż jest dużo ścieżek rowerowych.

Wyposażenie górskich rowerów dla kobiet

rowery górskie romet damskieW dużych miastach, prawie każdy mieszkaniec posiada rower. Używamy ich rekreacyjnie, zawodowo, albo jeżdżąc do pracy, czy na zakupy. Dobry rower, może nam służyć przez wiele lat i z pewnością nieraz się nam przyda. Rowery górskie Romet damskie są przeznaczone dla kobiet chcących jeździć po lesie, górach, ale także po mieście. Każdy model roweru, możemy dowolnie modyfikować i dodawać, lub odejmować dodatkowe elementy. Rowery damskie różnią się od męskich głównie ramą, która jest tak wyprofilowana, aby można było wygodnie siadać i schodzić z roweru. Jest on też nieco lżejszy z uwagi na mniejszą siłę kobiet. Jeżeli chodzi o osprzęt, to jest on identyczny jak w męskich modelach. Siodełko w rowerach Romet jest dopasowane do kształtu ciała osoby prowadzącej go i dzielą się na damskie i męskie. Górski rower posiada znacznie szersze opony z widocznym bieżnikiem, które gwarantują znacznie lepszą przyczepność do podłoża w trakcie ekstremalnej jazdy. Bardzo ważnym elementem górskiego roweru są hamulce, które w modelach firmy Romet są najczęściej tarczowe, bo takie zapewniają większe bezpieczeństwo w trakcie jazdy i są lepsze jakościowo niż szczękowe. Damskie rowery są dostępne w rozmiarach od S do XL i mają kilka rozmiarów kół i ram.

Damski rower jest idealny dla kobiety aktywnej sportowo, ale też takiej, która potrzebuje dobry sprzęt do codziennej jady. Posiada doskonałe amortyzatory, które sprawiają, że nie czujemy pokonywanych kilometrów na nierównej nawierzchni, gdyż wszystkie wstrząsy są niwelowane.