Przejdź do treści

Dziecięca wkładka ortopedyczna

Stosunkowo niewiele osób zdaje sobie sprawę jak istotną rolę odgrywają stopy. Warto sobie uświadomić, że to na nich spoczywa ciężar naszego ciała i jeśli mamy prawidłowo dobrane obuwie, to także nasza cała postawa będzie prawidłowa. Dlatego należy zadbać o wygodę stóp co pomoże utrzymać organizm w zdrowiu.

Profesjonalnie dobrana wkładka do butów

profesjonalne wkładki ortopedyczne dla dzieciSpora liczba dzieci ma nieprawidłową postawę, a bardzo często przyczyną tego są właśnie problemy ze stopami. Jeśli zauważmy problemy z postawą czy chodzeniem u naszego dziecka, zgłośmy się do lekarza, który poleci nam profesjonalne wkładki ortopedyczne dla dzieci. Im wcześniej nieprawidłowość zostanie wykryta, tym większa szansa na jej skorygowanie. Dlatego przede wszystkim musimy zadbać o wygodne dopasowane do rozmiaru stopy buty, a także o wkładki do nich. Najczęstszymi problemami są koślawość stóp albo płaskostopie. Na rynku dostępne są modele, które dostosowane są do konkretnego schorzenia. Niektóre posiadają na przykład specjalny amortyzator pięty albo odpowiednio ukształtowane korytko wkładki, które pozwala zachować prawidłowy ruch stopy. Odpowiednio wyprofilowana wkładka niejako wymusza właściwe stawianie stopy podczas chodzenia, wpływa to na prawidłową postawę i zapobiega dalszym zwyrodnieniom. Konieczne jest zatem obserwowanie rozwoju dziecka i w razie jakichkolwiek nieprawidłowości w postawie czy poruszaniu się istotna jest szybka reakcja, a następnie konsultacja z lekarzem. 

W wyniku rozwoju i szybkiego wzrostu u dzieci często pojawiają się problemy z nieprawidłową postawą. Często bierze się to ze złego układania stóp w czasie ruchu i niezbędne okazują się specjalnie wyprofilowane wkładki, które utrzymują stopę właściwie ułożoną, a do tego amortyzują różne wstrząsy i odciążają stopę. Taka pomoc okazuje się skuteczna.