Przejdź do treści

Filtry do dużych domów

  • przez

Filtry wody kranowej używaliśmy przez bardzo długi czas, i sprawdzały się one bardzo dobrze, na tyle iż po paru latach uznaliśmy, iż są one niezastąpionym elementem wyposażenia domu, bez którego nie moglibyśmy się obejść. Z racji ich wysokiej wydajności postanowiliśmy rozejrzeć się za jeszcze lepszymi i nowocześniejszymi filtrami, które mogłyby być zamontowane na całym domowym ciągu wodnym.

Najwydajniejsze domowe filtry wody

filtr do wody na cały domTakie filtry były jak najbardziej do dostania, gdyż nie tylko my uważaliśmy filtry do wody za zdecydowanie przydatne urządzenie. Duże filtry, będące prawie stacjami uzdatniania wody, należały więc do dość często spotykanych i coraz bardziej rozpowszechnionych urządzeń. Nie były to duże, elektryczne oczyszczalnie przydomowe, a bardziej kompaktowe urządzenia, mieszczące się nawet w dość ograniczonych przestrzeniach. Filtr do wody na cały dom mógł mieć co najwyżej rozmiary standardowej szafki kuchennej, i musiał być zamontowany przy dojściu zewnętrznego ciągu wodnego. Od oczyszczacza rozchodziły się domowe obiegi wody, więc czysta woda mogła być doprowadzona do każdego ujęcia tylko za pomocą jednego urządzenia oczyszczającego. Zwalniało to dość dużo miejsce, zajmowanego przez filtry montowane przy kranach i bateriach, ale również umożliwiało znacznie lepszą kontrolę zużycia samych filtrów i wymianę wtedy, gdy była taka potrzeba.

Duży filtr domowy może być używany w zasadzie w domu o każdej powierzchni, o dowolnej ilości ujęć. Jako urządzenie przepływowe nie potrzebuje energii elektrycznej i nie gromadzi wody w zbiornikach, co wielu właścicieli uważa za ogromną zaletę. Coraz częściej można takie filtry dostać zarówno u samych producentów, jak i w sklepach z wyposażeniem wodnokanalizacyjnym, a także w marketach budowlanych.