Firanki nieodzownym elementem wystroju wnętrza

Każdy, kto choć raz w swoim życiu urządzał, czy projektował jakiekolwiek wnętrze wie, że nie jest to wcale proste i nieskomplikowane zadanie. W obmyśleniu spójnej i atrakcyjnej całości, wbrew pozorom główną rolę grają detale, takie jak choćby firany, czy poduszki na siedzenia. 

Firana potrafi być szczegółem mającym znaczenie

polecany sklep z firanamiKiedy przystępujemy do tego żmudnego i wcale nieszybkiego procesu, jakim jest planowanie przestrzeni oraz projektowanie jej wyglądu, często zupełnie nie mamy pojęcia od czego, tak naprawdę, powinniśmy zacząć. Gdzie powinien się znaleźć nasz punkt startowy? Oczywiście, najpierw najlepiej zająć się obmyśleniem całościowej koncepcji i ogólnego zarysu tego, co chcemy stworzyć. Czy chcemy mieć staromodne pokoje pełne urokliwych antyków, a może nowoczesne i nieco chłodne wnętrze w stylu modern? To jest pierwsze pytanie, które musimy sobie obowiązkowo zadać. Gdy już znajdziemy odpowiedź, musimy zająć się głównymi elementami wystroju. Niezbędnością jest, by były one zarówno atrakcyjne wizualnie, jak i praktycznie funkcjonalne. Mieszkanie, to w końcu nie sam design. Ostatnim i najtrudniejszym zarazem elementem, jest dobranie dodatków, które zawsze jest w takich kwestiach kluczowe. Odwiedźmy polecany sklep z firanami, renomowany salon z drobiazgami wykonywanymi na zamówienie i tym podobne miejsca. Musimy dokładnie wiedzieć, jaka jest nasza wizja i nie możemy zapominać o detalach, bo to właśnie one decydują o całości.

Kiedy już uporamy się z głównymi zagadnieniami projektowania wnętrza, myślimy, że najcięższą pracę mamy już za sobą. Prawda jest jednak zupełnie odwrotna. To szczegóły dodają uroku, lub niszczą go bezpowrotnie. To one decydują, czy wnętrze jest gustowne, czy tandetne. Musimy je dobrać bardzo starannie.