Przejdź do treści

Gdzie wynająć auto

 

Wspólnie ze znajomymi wybieraliśmy się na wakacje, jednak wszyscy posiadaliśmy starsze samochody, które nie były na tyle pojemne, aby pomieścić zarówno nas wszystkich, jak i bagaże, które posiadaliśmy. Stwierdziliśmy więc, że najlepszą możliwością będzie wynajęcie samochodu osobowego, którą będzie nieco większe, ale także będzie mało palił, gdyż wybieraliśmy się nim za granicę i na tym nam najbardziej zależało.

Samochód na użytek prywatny

Samochody do wynajęcia ŚląskUdaliśmy się więc całą czwórką do jednej wypożyczalni, aby sprawdzić co mamy w ogóle do wyboru, gdyż nigdy wcześniej nie korzystaliśmy z usług wypożyczalni samochodów. Pracownicy bardzo dokładnie wytłumaczyli nam jak działają wypożyczalnie i opowiedzieli nam o warunkach wynajmu. Potrzebna była wpłata kaucji w wysokości kilku procent wynajmowanego samochodu, jednak udało się wynegocjować z pracownikiem firmy o wiele lepsze warunki i mogliśmy z powodzeniem powiedzieć, że każdy z nas musiał wyłożyć kilkadziesiąt złotych na sam początek. Oczywiście pieniądze te, czyli kaucja będzie zwrócona po okresie wynajmu i jest to swojego rodzaju zabezpieczenie dla wypożyczalni, że oddamy samochód w takim stanie w jakim go odebraliśmy. Wypożyczalnia oferująca Samochody do wynajęcia Śląsk zaproponowała nam pakiet ubezpieczeniowy zwłaszcza dlatego, że wybraliśmy się za granicę i powinniśmy zainwestować nieco więcej w nasze bezpieczeństwo oraz komfort. Każdy z nas zrzucił się więc po odpowiedniej kwocie i mogliśmy już wyjeżdżać wynajętym samochodem. Zostało nam jeszcze przygotowanie do drogi, jednak nie musiałam sprawdzać samochodu osobowego, gdyż wiedziałem że jest on bardzo dobrze przystosowany do jazdy i tak też zapewniał mnie pracownik firmy.

Wynajmując samochód osobowy w kilka osób mogliśmy powiedzieć, że naprawdę nam się to udało. Auto było z jeszcze z tego rocznika i miało przejechanych na liczniku kilka 1000 kilometrów, więc było praktycznie nowe i za takie pieniądze to naprawdę okazja, żeby wynająć dla siebie odpowiednie auto.