Przejdź do treści

Jak dbać o parasole ogrodowe?

Dbanie o parasol ma zasadnicze znaczenie dla jego żywotności. W sezonie letnim parasole ogrodowe są mocno obciążone. Odpowiednio dbając o parasole w restauracji znacznie wydłużymy ich żywotność i opóźnisz czas, w którym trzeba będzie szukać części zamiennych lub nawet nowego parasola. Jak więc właściwie dbać o parasol.

Parasol też potrzebuje ochrony

Materiał budujący parasol chroni nas przed promieniami UV i bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Jest to prawdopodobnie najbardziej wyeksponowana część parasola i odpowiednia pielęgnacja naprawdę się opłaci. Kiedy parasol nie jest używany, zamknijmy go i przykryj ochronnym pokrowcem. Agresywne światło słoneczne może zmienić nawet najlepsze pokrycie w tkaninę, która rozdziera się jak papier. Parasole duże ogrodowe do restauracji służą do ochrony przed światłem. Z reguły taki parasol nie służy jako ochrona przed deszczem, ponieważ deszcz niepotrzebnie obciąża poszycie parasola. Warstwa chroniąca przed wodą nie ma na celu ochrony przed deszczem, ale przed wilgocią. Nigdy nie używajmy środków czyszczących, które są ścierne i mogą uszkodzić parasol. Z reguły lepiej nie prać materiału parasola w pralce, natomiast lepiej plamy i zabrudzenia czyścić tylko miejscowo miękką szczotką i letnią wodą z mydłem. Następnie warto spłukać oczyszczoną powierzchnię letnią lub zimną wodą. Po wszystkim otwórzmy parasol i pozwól mu dobrze wyschnąć. Po zamknięciu parasola upewnijmy się, że tkanina nie zaklinowała się w drutach.

Wysokiej jakości konstrukcja parasoli ogrodowych jest zwykle wykonana z aluminium i pokryta albo anodowaniem, albo malowaniem proszkowym. Dlatego jest odporny na warunki atmosferyczne i wystarczy go wyczyścić wilgotną szmatką nasączoną wodą z mydłem. Przy silnym wietrze zawsze zamykajmy parasol i zabezpieczaj go taśmą i pokrowcem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.parasoleogrodowe.pl!