Przejdź do treści

Jak powinna wyglądać wycinka drzew?

 

Ekologia to bardzo znacząca dziedzina nauk przyrodniczych, która ma wpływ na życie ludzi. Od niej zależy jak będzie wyglądał świat w przyszłości. Do niej zalicza się wycinka drzewa. W tym przypadku każda firma zajmująca się tym powinna wzorować się na ekipie wycinkowej z Rybnika. Łączą oni poprawność pod względem prawnym i ekologicznym z wydajności pracy.

Wzorowa wycinka drzew w Rybniku

Wycinka drzew RybnikDziałam na rzecz ekologii od niemal dziesięciu lat. Dlaczego uważam wycinkę z Rybnika za wzorową? W przypadku tematu jakim jest wycinka drzew Rybnik bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Zostali oni poddani kontroli, ponieważ osiągali o wiele lepsze wyniki niż inne firmy, dysponujące takim samym zasobem lasu. Okazało się, że wszystko robią poprawnie, swoją działalność opierając na poprawności prawnej. Kluczem do ich sukcesu była tradycyjna wycinka, korzystając z pracy drwali i pił łańcuchowych. W tym przypadku maszyny do ścinania drzew marnują zbyt wiele tak cennego surowca. Człowiek będzie wiedział kiedy tak naprawdę kończy się pień. Maszyna robi wszystko w oparciu o standaryzację. W naturze nic nie ma standardowego, dlatego ten sposób nie ma odbicia w rzeczywistości. Odpowiednia segregacja konkretnego pnia oraz odpadu jest o wiele bardziej zyskowna, nawet jeśli czas ścinki jest nieco dłuższy. Suma pieniężna jaką uzyskasz dzięki zbieraniu każdego kawałka drewna przekroczy tą, którą wydasz na wypłaty dla robotników fizycznych. Dodatkowo warto wspomnieć, że piła łańcuchowa emituje mniej spalin, niż maszyny do ścinki.

Wycinka drzew może kojarzyć się specyficznie, szczególnie osobom, które mają ekologiczny sposób myślenia, jednak nie popierają tego dokładną wiedzą. Jest ona potrzebna, ponieważ nawet lasy trzeba czasem wyregulować. Ekologia ma dbać, by nie marnować drewna oraz nie przesadzać z tym regulowaniem.