Przejdź do treści

Jak przeprowadzana jest wycena

Nasze mieszkanie położone było w bardzo malowniczym miejscu tuż pod miastem, dlatego stwierdziliśmy, że na pewno będzie miało sporo kupców, jednak jak wystawiliśmy ogłoszenie na portalach społecznościowych oraz na specjalnych portalach zajmujących się segregowaniem ogłoszeń, to po paru tygodniach odezwała się może jedna osoba.

Wybór dobrego rzeczoznawcy

wycena mieszkaniaDodatkowo to była pracowniczka biura nieruchomości, która pytała, czy przypadkiem nie potrzebujemy pomocy w sprzedaży. Dało nam to dużo do myślenia z tego względu, że po pierwsze nikt się do nas nie odezwał. Lokalizacja mieszkania była bardzo atrakcyjna. Po kontakcie z pracownikiem pod wskazanym numerem telefonu okazało się, że jest kilka rzeczy, które zrobiliśmy źle. Pomijając już fakt, że nasze ogłoszenie o sprzedaży mieszkania nie było wcale atrakcyjne pod kątem treści oraz zdjęć, to okazuje się jeszcze, że mocno przestaliśmy cenę i faktycznie po wstępnej wycenie przeprowadzonej przez pracownika powinniśmy zażądać o wiele mniej pieniędzy za taką nieruchomość. Co tu dużo mówić, postanowiliśmy praktycznie od razu podpisać umowę z biurem nieruchomości, aby to ona zajęła się kompleksową sprzedażą naszego mieszkania, gdyż uważaliśmy to za o wiele lepszą możliwość dla nas i nie będziemy wcale aż tak zaangażowani, jak jesteśmy teraz w usługę jaką jest wycena mieszkania.

Tym bardziej, że pracownicy takiego biuro za wszystko liczą sobie nawet procent od wartości mieszkania, to w naszym wypadku nie było dużo, ale też nie było mało, więc zajęło nam chwilę, abyśmy w końcu zdecydowali się na skorzystanie z kompleksowej pomocy w tym na przykład wyceny nieruchomości, o której nie wiedzieliśmy zupełnie nic i na pewno firma, która zna się na tym od deski do deski i będzie w stanie nam pomóc w stu procentach.