Przejdź do treści

Jak przyrządzić świeżo wyciskane soki

 

Nie ulega wątpliwości, że świeżo wyciskane soki z owoców i warzyw to samo zdrowie. Jak jednak przyrządzić takie soki by były smaczne i miały wszystkie niezbędne dla zdrowia składniki? Zasadniczo do wyboru mamy trzy urządzenia. Pierwsze to wyciskarki do cytrusów, drugie sokowirówki i wyciskarki do soków.

Hurom – nowoczesna wyciskarka do soków

wyciskarka do soku huromWyciskarki do cytrusów jak sama nazwa wskazuje wyciskają wyłącznie cytrusy. Są tanie, ale z ich pomocą można zrobić sok wyłącznie z takich owoców jak pomarańcze, cytryny czy grejpfruty. A to może się szybko znudzić. Sokowirówki są wydajne, ale jak pokazują badania nie są sprzętem idealnym. Po pierwsze soki takie mają tendencję do rozwarstwiania się, po drugie w wyniku napowietrzania i ogrzania soku ginie wiele cennych dla zdrowia składników, a po trzecie dużo soku pozostaje w tzw. suchej masie. Jest to więc marnotrawstwo owoców i warzyw. Ponadto sokowirówka nie radzi sobie z niektórymi produktami. Najlepszą opcją są wyciskarki do soków. Są bardzo różne modele, ale warto się zdecydować na propozycje liderów w tej branży. Dobra jest na przykład dowolna wyciskarka do soku Hurom. Taka wyciskarka pozwoli na wyciśnięcie soku z dowolnych warzyw i owoców, a nawet z liści warzyw i ziół. Z jej pomocą można przygotować też mleko roślinne i wiele innych produktów. Technologia wyciskania wolnoobrotowego pozwala na maksymalne wyciśnięcie soku z wybranych produktów, bez napowietrzania soku i utraty cennych składników.

Tak przygotowany sok nie rozwarstwia się i jest wyjątkowo smaczny. W dodatku wyciskarki wolnoobrotowe są łatwe w użytku i w utrzymaniu w czystości, a także mają świetny, nowoczesny design. Producenci zadbali o to by każdy kto chce mieć wyciskarkę pasującą do konkretnej kuchni mogli ją bez problemu dostać.