Przejdź do treści

Jak wybrać dobre legowisko dla psa?

 

Psy, tak samo jak ludzie potrzebują swojego miejsca w domu. My mamy łóżka, a pies powinien mieć swoje legowisko. Chyba, że nie przeszkadza nam, że leży on na kanapie albo właśnie naszym łóżku. Legowisko to miejsce, w którym pies śpi i odpoczywa, a więc kupując takie legowisko powinniśmy dokładnie zastanowić się jakie potrzeby ma nasz pies.

Legowisko musi być dopasowane do potrzeb psa

legowiska dla psówJeżeli już decydujemy się na to by kupić psu legowisko trzeba pamiętać o tym, że będzie to miejsce, w którym nasz podopieczny będzie spędzał mnóstwo czasu. Dlatego też kupić takie legowisko, które będzie dla naszego zwierzaka wygodne i będzie zachęcać go do leżenia na legowisku, a nie np. na kanapie w salonie. Jeżeli chodzi o legowiska dla psów to bardzo ważną kwestią jest oczywiście wielkość psa. Legowisko musi być pod względem wymiarów dostosowane do tego jaki pies będzie na tym legowisku odpoczywał. Waga psa jest bardzo ważna – za małe legowisko będzie dla psa bardzo niewygodne. Pies musi mieć przestrzeń na to by móc spać w różnych pozycjach i nie powinien mieć żadnego problemu z wyciągnięciem się na posłaniu. Kolejną bardzo ważną sprawą jest oczywiście to, z jakiego materiału zostało wykonane legowisko. Wypełnienie legowiska musi być odporne na odkształcenia, w końcu chodzi o to by pies czuł się tam komfortowo i wygodniej niż na podłodze. Aby ułatwić sobie życie warto też kupić takie legowisko, którego materiał jest łatwy w czyszczeniu.

Legowisko jest dla psa miejscem bardzo ważnym, a więc trzeba się postarać by kupić zwierzakowi to, co będzie dla niego najbardziej odpowiednie. Jeżeli kupimy psu wygodne i dopasowane do jego wagi i wielkości legowisko to z pewnością nie będzie on miał problemów z tym by spać właśnie na tym legowisku, a nie na sofie w salonie. Mając już legowisko w domu trzeba pamiętać tylko o regularnym czyszczeniu takiego miejsca.