Przejdź do treści

Jak wyczyścić sofę?

  • przez

W salonach najczęściej posiadamy wygodne kanapy lub sofy, na których spędzamy wolny czas lub przyjmujemy gości. Kiedy są nowe, wyglądają perfekcyjnie, jednak z czasem ich wygląd się zmienia i to nie na lepsze, ponieważ są systematycznie użytkowane.

Kiedy czyścić sofę?

czyszczenie sofy krakówWszelkie tapicerowane meble są szczególnie narażone na zabrudzenia, jeżeli posiadamy w domu zwierzęta i małe dzieci. Choć oczywiście nie oznacza to, że dorosłym nie zdarza się zabrudzić ich jedzeniem czy piciem. W zależności od rodzaju powstałych plam, trzeba dobrać odpowiednie środki czyszczące. Niektóre z nich z nich można usunąć przy pomocy letniej wody i szmatki, ale inne mogą wymagać znacznie bardziej skomplikowanego sposobu. Mowa tu jest o plamach z krwi, tłuszczu, błota czy wina. Duże znacznie ma także jaki upłynął od ich pojawienia się, gdyż niejednokrotnie świeże zabrudzenia znacznie prościej dają się usunąć, niże te, które szpecą powierzchnię sofy od wielu dni czy nawet tygodni. W takiej sytuacji niezbędne będzie profesjonalne czyszczenie sofy Kraków jest miastem, w którym działa kilka firm specjalizujących się w takich usługach. Mogą one być wykonywane na miejscu u klienta lub w siedzibie firmy. Niektóre zabrudzenia wymagają zastosowania specjalnych środków chemicznych, które nie potrzebują użycia wody. Mogą to być na przykład pianki lub proszki, które rozprowadza się na powierzchni sofy, a po upływie określonego czasu ściąga suchą szmatką lub wciąga do odkurzacza. Te techniki sprawdzają się na melach, które nie mają zdejmowanego pokrycia.

Przeważnie im szybciej wyczyścimy zabrudzenia z powierzchni sofy, tym lepiej, ponieważ nie zdążą wejść w głębsze warstwy materiału. Jeżeli mamy do czynienia z trudnymi plamami, to lepiej ich nie usuwać samodzielnie, bo możemy je jedynie utrwalić.