Przejdź do treści

Jaką donicę wstawić do ogrodu?

Dziś bardzo często umieszczamy w naszych ogrodach donice. Stawiamy je obok posadzonych w ziemi drzew, krzewów i kwiatów. Oczywiście taka donica zawsze będzie odbiegała od standardowego wyglądu ogrodu. Można jednak kupić taką, która mimo wszystko będzie z nim harmonizowała.

Donica w naszym ogrodzie

donice z betonu architektonicznegoDlaczego w ogóle umieszczamy niektóre rośliny w donicach? Powodów jest kilka. Najważniejszym jest jednak przesadzanie. Gdy przychodzi zima, wiele roślin musi zostać przesadzonych i przeniesionych. Wiąże się to z dużym wysiłkiem i dodatkową pracą. Dlatego najprostszym rozwiązaniem jest umieszczanie takich roślin w donicach. Wówczas gdy na zewnątrz zaczyna robić się zimo, możemy przenieść taką roślinę przykładowo do cieplejszego garażu. Jaką jednak donicę wybrać, by wyglądała ona ładnie w ogrodzie. Dużą popularnością cieszą się donice z betonu architektonicznego. Beton to materiał, którego kolor jest bardzo naturalny. Komponuje się ze swoim otoczeniem, ale jednocześnie sprawia wrażenie dość nowoczesnego. Taka donica nie będzie się wyróżniała na tle ogrodu. Wręcz przeciwnie, stopi się z nim. Jeśli postawimy ją obok jakichś wysokich roślin, po pewnym czasie nawet nie będziemy jej zauważać. Stanie się bowiem integralną częścią ogrodu. Takie donice możemy zakupić w wielu sklepach budowlanych. Ogromny wybór mamy również w sklepach internetowych. Nie jest to tani zakupu, ale taka donica przetrwa wiele lat. Szczególnie jeśli będzie wykonana z betonu, który jest bardzo trwałym materiałem.

Bardzo często chcemy umieścić jakąś donicę w ogrodzie, ale nie mamy pomysłu jaką. Dobrze jest wówczas postawić na klasykę i wybrać donicę z betonu. Sprawdzi się ona w każdym ogrodzie, ponieważ jest klasyczna i stapia się ze swoim otoczeniem. Na pewno w naszym ogrodzie również będzie pięknie wyglądać.