Przejdź do treści

Jaki podkład warto wybrać?

Podkład to tak naprawdę podstawa całego naszego makijażu. Dobór idealnego produktu jest zatem kluczowy, byśmy dobrze w makijażu wyglądały. Jak jednak taki podkład dobrać i czym pod tym względem warto się kierować?

Zalety kryjących podkładów

kryjący podkład dopasowujący się do skóryPrzede wszystkim najpierw musimy ocenić, jaki mamy rodzaj cery. Obecnie bowiem podkłady są dostosowane do poszczególnych rodzajów naszej cery, czyli do cery suchej, mieszanej, czy też tłustej. To jest pierwszy i zdecydowanie najważniejszy punkt, by taki podkład nam po prostu nie szkodził. Kolejną kwestią jest jego kolor. Bez wątpienia kolor podkładu ma ogromne znaczenie. Gdy malujemy nim twarz, nie może jej kolorystyka zbyt mocno różnić się od szyi czy od pozostałych części naszego ciała. Tak naprawdę taki podkład powinien idealnie dopasowywać się kolorystycznie do naszej skóry, by wyglądało to bardzo lekko i przede wszystkim naturalnie. Dziś mamy na rynku chociażby kryjący podkład dopasowujący się do skóry. Taki podkład zazwyczaj jest rekomendowany osobom, które mają jakieś problemy ze skórą. Przykładowo borykają się z trądzikiem, mają jakieś blizny czy też przebarwienia. Dzięki takiemu podkładowi możemy bowiem przede wszystkim osiągnąć efekt bardzo gładkiej i świeżej cery. Każda niedoskonałość zostaje zakryta, a my możemy cieszyć się pięknym makijażem. Oczywiście podkład najlepiej wybierać testując go na żywo. Wówczas będziemy mogły na własnej skórze zobaczyć, jak wygląda on w rzeczywistości. To przede wszystkim pozwoli dobrać nam go pod względem kolorystycznym.

Wybór podkładu nie jest łatwy, ale jest to zdecydowanie najważniejsza kwestia. Jeśli chcemy mieć naprawdę ładny makijaż, podkład musi być idealny. Kryjące podkłady mogą pozwolić nam to osiągnąć. Zakrywają bowiem wszystkie niedoskonałości, które chcemy ukryć.