Przejdź do treści

Jakie legowisko wybrać dla małego psa?

Nasze małe pupile muszą mieć zagwarantowany kawałek przytulnego kąta, tylko dla siebie. W przeciwnym razie mogą nie poczuć się częścią stada, jakim dla nich jest nasze, ludzkie towarzystwo. Legowiska dla małych psów możemy znaleźć w prawie każdym sklepie zoologicznym, a wybór jest szeroki.

Jak wybrać legowisko dla małych psów?

legowiska dla małych psówMałe pieski z reguły polegają na ludzkim towarzystwie i najbardziej uwielbiają przebywać blisko swoich właścicieli. Nic więc dziwnego, że bardzo dużo ludzi pozwala swoim psom także nocować w ich łóżku. Nie jest to jednak zalecane, ponieważ psy powinny mieć zawsze zagwarantowane własne miejsce w naszym domu – wygodne, bezpieczne i nasączone ich własnym zapachem. Żeby psy z radością kładły się na swoje miejsce, legowisko musi być przede wszystkim wygodne. Psy, koty to zwierzęta domowe, które ceną sobie wygodę i z pewnością nie da się tego nie zauważyć. Dlatego też legowisko dla małych psów musi być przede wszystkim wygodne, to znaczy że musi składać się z wielu warstw bądź z bardzo miękkiego, gąbczastego wypełnienia. Warstwa wierzchnia jednak musi być odporna na uszkodzenia mechaniczne. Psy uwielbiają rozdrapywać swoje miejsca. Rozkopywanie miejsca do spania zaobserwowano także u wilków, które w ten sposób „moszczą” sobie miejsce do spania by było bardziej dopasowane do ich kształtu ciała. Warto więc zakupić legowisko obszyte eko skórą lub takie, które ma pokrowiec o mocnych szwach. Najczęściej legowiska dla psów mają odstające brzegi, co pozwala czteronożnym uzyskać większe poczucie bezpieczeństwa, gdy podczas wypoczynku będą czuć się „jak w bazie”. Wariacji na temat legowisk jest jednak dużo więcej – są też i takie, w których pies może się schować do środka, jak do budy. Są nawet i takie, które zawierają materace ortopedyczne – na wypadek gdyby pies miał problemy natury kostnej.

Legowisko dla małych psów musi być przede wszystkim wygodne, ale też i trwałe. Rodzaj użytych tutaj tkanin ma olbrzymie znaczenie dla ich trwałości. Musimy też znaleźć preferencje naszego czworonoga. Może poczuje się dobrze na poziomym materacyku, a może woleć będzie pluszową budę? Wypróbujmy różne opcje, a dowiemy się prawdy.