Przejdź do treści

Kompleksowe stymulowanie wzrostu

 

Podstawowym sposobem na wspieranie rozwoju konkretnego gatunku rośliny jest oczywiście dostarczanie jej optymalnych ilości konkretnych substancji, na jakie wykazuje zapotrzebowanie. Jeżeli jesteśmy profesjonalistami, to korzystajmy z biostymulatorów. Pozwalają one nam na uzyskanie wielu pozytywnych efektów jednocześnie. Najczęściej są to jednak substancje dedykowane do konkretnych gatunków.

Co możemy znaleźć w biostymulatorze?

biostymulator wzrostu roślinBiostymulatory to w żadnym wypadku nie są standardowe nawozy pod inną nazwą, bo możemy się o tym przekonać, analizując ich skład chemiczny, a mówiąc ściślej to składniki, z jakich powstają. Zdecydowana większość biostymulatorów dostępnych na rynku ma skład chemiczny oparty na różnych roślinach morskich takich jak trawy i tym podobne. Wynika to między innymi z tego faktu, że są one wyjątkowo bogate w różne składniki i dobrze rozkładają się w każdym rodzaju gleby. Pomimo łatwego rozkładów biostymulator może z powodzeniem działać latami, co również odróżnia go od standardowego nawozu. Biostymulator wzrostu roślin to jednak nie tylko dodatkowy zastrzyk konkretnych substancji, ale również coś, co poprawi widocznie jakość gleby. Taka substancja jest na tyle złożona, że wspomaga rozwój właściwych kultur bakterii i jednocześnie przyczynia się do likwidowania organizmów uznawanych za szkodniki.

Działanie biostymulatora w przypadku praktycznie każdego gatunku doprowadza do znacznego wzrostu ilości chlorofilu w łodygach i liściach rośliny. To z kolei w dość oczywisty sposób przełoży się na szybszy wzrost. Dzięki biostymulatorom wzrost roślin nie jest hamowany nawet przez nagłe zdarzenia takie jak spadki temperatur i tym podobne. Ułatwiają one bowiem wychodzenie z różnych rodzajów szoku. Ich podawanie jest łatwe.