Przejdź do treści

Kuchnia – wytrzymały zlew z metalu

 

Pomimo że pewnie większość z nas w wyposażeniu kuchni ma już zmywarkę, to bardzo ważnym elementem tego pomieszczenia jest także zlewozmywak. Będzie przydatny w codziennych czynnościach na przykład podczas płukania owoców, warzyw czy mięsa lub gdy szybko chcemy umyć większe garnki. Jaki zlewozmywak będzie najbardziej odpowiedni? Gdzie szukać ciekawych modeli?

Jaki zlewozmywak wybrać?

zlew metalowyZlewozmywaki można kupić niemal w każdym markecie budowlanym, a także w wielu sklepach internetowych, dostępne o różnej wielkości i konstrukcji. Jednak przed podjęciem decyzji należy zastanowić się jakiego zlewu tak naprawdę potrzebujemy. Sprzęt ten dzielimy ze względu na materiał, z jakiego jest wykonany, sposób jego montażu, jak i liczby komór zlewu kuchennego. Do najczęściej wybieranych należą zlewy wykonane z metalu. Model taki ma wiele zalet, pierwsza to jego niska cena, ponieważ najtańszy zlewozmywak kupimy już za mniej niż 200 złotych. Obecnie jakość wykonania jest już o wiele lepsza niż kiedyś, zlew metalowy jest odporny na różne uszkodzenia oraz jest łatwy w czyszczeniu. Jego lekka konstrukcja znacznie ułatwia montaż, najczęściej wpuszczany lub podblatowy. Pozostaje tylko wybór czy zlewozmywak ma być jednokomorowy, czy dwukomorowy? Wybór będzie zależny od metrażu naszej kuchni, jednak jeżeli zmywarka służy nam a co dzień, a zlew jest używany tylko do sporadycznego zmywania pojedynczych naczyń, to świetnym rozwiązaniem może okazać się zlew jednokomorowy.

Zlewy z metalu poprzez swój elegancki i estetyczny wygląd są świetnym elementem wykończeniowym nowoczesnych kuchni. Dlatego podczas wyboru należy pamiętać, aby zlew pasował do mebli kuchennych, blatu i innych dodatków. Kuchnia nabierze pięknej spójności w aranżacji oraz zyska niepowtarzalnego pięknego charakteru.