Przejdź do treści

Łóżeczko dla dziecka w białym kolorze

 

Dla małego dziecka, łóżeczko jest miejscem, w którym spędza najwięcej czasu, ponieważ nie potrafi jeszcze chodzić ani siedzieć. W próżniejszym etapie możemy wyciągnąć parę szczebelków z łóżeczka, aby dziecko samodzielnie z niego wychodziło, a kiedy ma skończone cztery lata, to można mu kupić zwykłe łóżko, z wysoka ramą.

Jakie wybrać łóżeczko dla małego dziecka?

białe łóżko dla dzieckaDla malucha koniecznie musimy kupić wysokie łóżeczko ze szczebelkami zabezpieczające go przez wypadnięciem. Przy zakupie wyprawki, rodzice kierują się płcią przyszłego dziecka i pod nią dopasowują kolor ścian w pokoju, wybór łóżeczka, zabawek, ubranek, czy nawet kocyka i wózka. Dla dziewczynek preferowany kolor to róż, a dla chłopców najczęściej barwa niebieska. Białe łóżko dla dziecka jest bardzo neutralne i będzie pasować dla obu płci. dlatego najczęściej na takie decydują się rodzice, którzy do ostatniej chwili nie chcą znać płci swojego dziecka. Najlepsze są łóżeczka drewniane, malowane bezpiecznymi farbami z zaokrąglonymi rogami i płaskimi szczebelkami. Małe dzieci szybko rosną i trzeba wziąć pod uwagę, że paromiesięczne dziecko będzie próbowało się podnosić i trzeba będzie obniżyć podstawę łóżka, by nie wypadło z niego. Kiedy dziecko już samodzielnie chodzi, to z powodzeniem może spać w takim łóżku jak starsze dzieci, jedynie trzeba zabezpieczyć brzegi, aby w trakcie snu się nie sturlało na podłogę. Gdy maluch dorośnie, biały kolor możemy bez problemu przemalować na każdy inny, bez obawy o prześwity na ramie.

Łóżko przede wszystkim powinno być dopasowane do wieku dziecka, a dopiero później do płci. Duża część łóżek specjalnie jest malowana tylko bezbarwnym lakierem, aby rodzice mogli samodzielnie wybrać kolor łóżeczka, albo go zmienić w dowolnym momencie. Ważne aby było wyprodukowane z bezpiecznych materiałów.