Przejdź do treści

Mazury na dwóch kółkach

Mazury zwane są krainą tysiąca jezior nie bez powodu. Jest to obszar w którym wody nie brakuje. To tu znajduje się największe jezioro w Polsce. Wybierając się w to miejsce warto zadbać o aktywne wykorzystanie czasu. Dużą popularnością cieszy się żeglarstwo czy pływanie, jednak wokół jezior prowadzą także szlaki rowerowe, którymi warto się przejechać.

Rowerem po Mazurach

malownicze mazury na rowerzeWycieczka po mazurskich szlakach rowerowych zapadnie w pamięci na długo. Wyruszając w przejażdżkę jesteśmy w stanie zwiedzić bardzo dużo a przy tym zapewnić sobie sporą dawkę ruchu. To czas w którym możemy cieszyć się czystym, świeżym powietrzem z dala od zgiełku miasta. Istnieją trasy zarówno dla początkujących jak i tych zaawansowanych. Odkrywając malownicze mazury na rowerze łatwo zapomnieć o problemach i monotonii. Czas spędzony na Mazurach warto wykorzystać aktywnie. Szlaki wiodą wokół jezior, przez puszczę, rezerwaty, często odwiedzane są Mikołajki. Można też przejechać się trasą, obfitującą w zabytki z minionych lat. Będziemy z każdej strony otoczeni pięknymi widokami. Dostępne są zorganizowane wycieczki rowerowe, które zapewnią że nie pominiemy najciekawszych atrakcji i nie zabłądzimy. Ponadto można zyskać nowe znajomości. Popularne są noclegi pod namiotami. Pozwolą poczuć się jeszcze bliżej natury. Miłośnicy przyrody będą zachwyceni krajobrazami, roślinnością oraz zwierzętami, które łatwo można zaobserwować.

Mazury kojarzą się nieodłącznie z żeglugą czy spływami kajakowymi, jednak można je przecież zwiedzać na różne sposoby. Wybierając się w wyprawę najciekawszymi szlakami rowerowymi zdołamy zobaczyć więcej miejsc niż z wody. Ruch na świeżym powietrzu pomoże poprawić formę i dodać energii na kolejny rok. Wielu zdecyduje się pewnie powrócić w to miejsce.