Przejdź do treści

Meble z dębu

Po wielu latach mieszkania w mieszkaniu umeblowanych meblami moich dziadków w końcu udało nam się dołożyć odpowiednią kwotę konieczne do tego, aby wymienić te wszystkie stare meble w naszym całkiem sporych rozmiarów mieszkaniu. Bardzo tego potrzebowaliśmy, chociaż przyznam, że meble po dziadkach były całkiem solidne, ale jednak to nie był ten design, który nam by się podobał.

Naturalne meble dębowe

meble z naturalnego drewna dębowegoNa pierwszy ogień poszedł salon, jako najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w naszym mieszkaniu. Już nie mogliśmy bowiem patrzeć na tę starą meblościankę, która była modna jakieś sześćdziesiąt lat temu. Bardzo zależało nam na tym, aby w salonie znalazły się meble z naturalnego drewna dębowego. Ponieważ nie mogliśmy znaleźć takich mebli, o jakie nam chodziło w żadnym ze sklepów z meblami, które odwiedziliśmy, postanowiliśmy takie meble zamówić u stolarza. Kiedy dowiedzieliśmy się, jaki będzie orientacyjny koszt, okazało się, że wcale nie wyjdzie nas to dużo,a  zyskamy wysokiej jakości, bardzo trwałe meble, które będą idealnie dopasowane do naszego mieszkania i do naszego gustu. Nie wahaliśmy się więc ani chwili i od razu zamówiliśmy komplet mebli, jaki chcieliśmy mieć w salonie. w jego skład weszła solidna biblioteczka, szafka pod telewizor, mały kredens, stolik kawowy oraz ława i zestaw kilku wygodnych stołeczków. Meble przerosły nasze oczekiwania. Okazały się wspaniałe, idealnie dopasowane do naszego salonu.

Zamówienie mebli wykonanych z naturalnego drewna jest bardzo często wiele lepszym pomysłem niż kupienie mebli gotowych. Być może czasem przeraża nas koszt takich mebli, ale nie jest on wcale tak bardzo wysoki, szczególnie w stosunku do jakości, jaką uzyskujemy. Co ważne, takie meble na pewno są również o wiele bardziej trwałe od takich zakupionych w sklepie.