Przejdź do treści

Międzynarodowy transport lotniczy i drogowy

Międzynarodowy transport musi być bardzo dobrze zaplanowany. Taką logistyką w transporcie zajmuje się osoba, która potrafi bardzo logicznie poukładać trasę od kraju sprzedaży do kraju dostawy. Jest to bardzo ważne szczególnie jeśli jest to transport dotyczący przynajmniej dwóch gałęzi transportu czyli tak zwany transport multimodalny międzynarodowy.

Transport intermodalny i kombinowany

zintegrowany międzynarodowy transport multimodalnyObecnie przy tak szybko rozwijającym się handlu towarami zintegrowany międzynarodowy transport multimodalny jest bardzo powszechny. Transport multimodalny dzieli się na transport intermodalny i transport kombinowany. Od siebie różni je kilka rzeczy. Transport intermodalny dotyczy przewozu towaru w jednym kontenerze bez otwierania go podczas transportu oczywiście z wykorzystaniem różnych gałęzi transportu. Natomiast transport kombinowany odbywa się między różnymi punktami przeładunkowymi m.in. przez kolej, żeglugę morską itp. Najważniejsze by towar został dostarczony na czas, nie był uszkodzony i za to odpowiada operator. Taka osoba po podpisaniu umowy na transport multimodalny jest w całości odpowiedzialna za przewóz towaru. Towary przewożone przez kilku przewoźników wcale nie są droższe od tych, przewożonych przez jednego wykonawcę umowy na przewóz. Transport multimodalny to gwarancja szybkiej i tańszej dostawy.

Wzrost wymiany handlowej na całym świecie spowodował bardzo szybki rozwój gospodarczy. Popyt na usługi transportowe stale rośnie. Wymiana handlowa dotyczy praktycznie wszystkich państw na świecie. Wymagania stawiane przewoźnikom są powodem konkurencyjności na rynku. Im krótszy i tańszy czas dostawy nawet międzynarodowej tym większa atrakcyjność danej firmy przewozowej. Transport multimodalny jest obecnie bardzo powszechnie stosowany.