Przejdź do treści

Montaż osłon kaloryferów w przedszkolach

  • przez

W sezonie grzewczym, gdy kaloryfery tryskają przyjemnym ciepłem, należy przestrzegać przepisów prawa. W miejscach, gdzie przebywają dzieci należy stosować specjalne osłony na kaloryfer.  Potrzeba stosowania osłon na urządzenia grzewcze nie jest kaprysem projektantów wnętrz, ale dekretem prawnym.

Atrakcyjna osłona kaloryfera w przedszkolu 

osłony kaloryferów dla przedszkoliZgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 10 lipca 2014 r. w sprawie wymagań lokalowych i higienicznych, jakie muszą spełniać pomieszczenia, w których jest prowadzony żłobek lub klub dziecięcy, stanowi ono, że w pomieszczeniach, w których mają przebywać dzieci, grzejniki centralnego ogrzewania muszą być osłonięte i zabezpieczone przed bezpośrednim kontaktem z grzałkami. Przepis ten wyraźnie opiera się na względach bezpieczeństwa małych dzieci. Dziecko w wieku przedszkolnym może zostać poparzone, jeśli wejdzie w kontakt z gorącym grzejnikiem. Ponadto, jeśli dziecko będzie bawić się pokrętłem regulacji temperatury, ogrzewanie może wymknąć się spod kontroli, a urządzenie może zostać uszkodzone. Z tego powodu wszystkie grzejniki i inne urządzenia wytwarzające ciepło muszą być chronione specjalnymi osłonami. Osłony na starych grzejnikach mogą również pokrywać wady spowodowane wieloletnim użytkowaniem. Praktyczne osłony kaloryferów dla przedszkoli  są malowane bezpieczną i skuteczną farbą. Dzięki temu zachowują one swój piękny wygląd przez wiele lat. Ochrona grzejnika musi zapewniać możliwość jego ekonomicznego użytkowania. Osłony wykonane są z głęboko frezowanej, laminowanej płyty MDF o intensywnych kolorach i ciekawych perforowanych wzorach.

Doskonale komponują się z kolorowymi meblami w każdym pokoju żłobkowym lub przedszkolnym i stanowią atrakcyjne wizualnie uzupełnienie. Osłony grzejników są dostępne w różnych kolorach i z różnymi kształtami otworów. Osłony na kaloryfery do placówek edukacyjnych to praktyczne i atrakcyjne wizualnie rozwiązanie dla dzieci.