Przejdź do treści

Mycie oraz polimeryzacja podłogi

Prowadząc własną firmę należy dbać nie tylko o jak najlepsze kontakty z naszymi klientami, ale i o ogólny wizerunek firmy. Składa się na to nie tylko wizerunek w mediach i tworzony przez zespół marketingowy, ale i zwyczajnie o siedzibę firmy.

Wyczyszczenie i usunięcie zabrudzeń z podłogi

czyszczenie podłógOdpowiednie dbanie i konserwacja siedziby firmy zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz, świadczy dobrze o zarządzie firmy. Czysty i dobrze urządzony budynek jest bardzo dobrą wizytówką. Szczególnie istotne, jeśli chodzi o sprzątanie, jest czyszczenie podłóg. Przede wszystkim środki chemiczne powinny być dostosowane do rodzaju podłogi. Następnie należy ich użyć w celu usunięcia wszelkich zanieczyszczeń czy starych, nałożonych wcześniej, powłok ochronnych. Kiedy uda się usunąć dzięki chemicznym środkom czyszczącym wszystkie zabrudzenia, można zacząć nakładać odpowiednio dobraną powłokę. Polimeryzacja, czyli nakładanie powłoki polimerowej na podłogę ma na celu jej zabezpieczenie przed zarysowaniem, ścieraniem i różnymi zanieczyszczeniami. Po wyschnięciu takiej powłoki, należy jeszcze ją wypolerować w celu utwardzenia za pomocą specjalnej polerki. Tak wyczyszczona i zabezpieczona podłoga posiada ładny połysk. Dodatkowo powłoka posiada właściwości antypoślizgowe. Taka konserwacja podłogi co pewien czas jest po prostu konieczna, jeżeli chcemy cieszyć się nią przez długi czas, zamiast wymieniać ją po krótkim czasie. Warto więc zawrzeć współpracę z profesjonalną firmą, które regularnie będzie wykonywać swoją pracę.

Wyczyszczona, błyszcząca oraz dokładnie wypolerowana podłoga jest doskonałą wizytówką firmy i aż zachęca potencjalnych klientów do wizyty. Regularne czyszczenie oraz zabezpieczanie powierzchni dzięki powłoce polimerowej posiada również spory walor estetyczny.