Przejdź do treści

Na co zwrócić uwagę wynajmując namiot weselny?

  • przez

Znalezienie wygodnego namiotu weselnego na wynajem wcale nie jest takie proste. Chociaż wesela plenerowe mają się bardzo dobrze i coraz więcej par decyduje się na takie rozwiązanie, to wciąż niewiele wiadomo o aspektach organizacyjnych. Dlatego jeśli i tobie marzy się wesele w hali namiotowej, rodem z amerykańskiego serialu, przeczytaj na co zwrócić uwagę.

Najlepsze namioty weselne

namioty weselne wynajem podkarpackieNajważniejszym kryterium jakim powinni kierować się przyszli nowożeńcy wynajmując namiot weselny jest bezpieczeństwo konstrukcji. Pierwszym pytaniem zadawanym pracownikom firm oferującym tego typu konstrukcje powinno być to o posiadane certyfikaty. Poszycie namiotu musi być niepalne. Ponadto ważne jest, aby konstrukcja namiotu była zbudowana z aluminiowych rurek o właściwym przekroju. Wykorzystanie mniej stabilnych plastikowych wsporników może skutkować zawaleniem się hali. Bezpieczeństwo gości zależy także od jakościowego parkietu. Nie można się zgadzać na podłogę złożoną z płyt meblowych lub co gorsza laminowanej wykładziny. Wpisując w wyszukiwarkę hasło namioty weselne wynajem podkarpackie młoda para może też trafić na firmy, które mają określone wymiary hal do wynajęcia. Dla wielu par jest to wystarczające rozwiązanie. Jednak decydując się na współpracę z producentem namiotów, wybór kształtu czy wielkości hali będzie zdecydowanie większy, co przełoży się na efekt końcowy.

Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty, zarówno techniczne, bezpieczeństwa jak i estetyczne, wcale nie jest łatwo znaleźć odpowiedni namiot weselny na wynajem. Do konstrukcji oferowanych przez najlepsze firmy ustawiają się kolejki, podobnie jak do tradycyjnych domów weselnych. Jednak każdy, kto zorganizował swoje przyjęcie w namiocie, twierdzi, że warto było włożyć wszelki wysiłek w organizację.