Przejdź do treści

Narzuty na łóżko

W większości domów najważniejszymi meblami jest stół i łóżko. Musimy mieć gdzie spać i gdzie położyć jedzenie. Oczywiście to bardzo minimalistyczne podejście, ale wiele osób przywiązuje szczególną uwagę do urządzania pomieszczeń.

Co narzucać na łóżko?

narzuta na łóżko 160x200W małych mieszkaniach zawsze jest problem z wolną przestrzenią, bo meble zajmują sporo miejsca. Dlatego konieczne jest przemyślane urządzanie ich, aby wystarczyło na wszystko miejsca. Jeżeli chodzi o łóżko, to w małych lokalach, gdzie często jest jeden pokój, który pełni funkcję salonu i sypialni zarazem, pełni ono kilka funkcji. W nocy jest miejscem do spania, a w dzień przestrzenią do siedzenia dla domowników i gości. W takiej sytuacji dobrze żeby pod łóżkiem był pojemnik na pościel, bo nie może ona leżeć na wierzchu. Skoro na tym samym meblu śpimy i siedzimy, to dobrze jest go czymś zabezpieczyć przed zabrudzeniami. Najlepsza jest narzuta na łóżko 160×200 jeżeli posiadamy klasyczne, dwuosobowe łóżko. Jest to najczęściej gruby koc, lub podwójny materiał gustownie obszyty z każdej strony. Możemy nim przykrywać złożone łóżko zaraz po wstaniu z niego. Narzuty są dostępne w wielu kolorach, grubościach i fasonach.  Najlepsze są grube, wykonane z tkanej bawełny, gdyż w razie zabrudzenia łatwo ją możemy wyczyścić wrzucając do pralki. Oczywiście zawsze alternatywą dla narzuty może być zwykły koc, jednak będzie on wyglądał mało estetycznie. Narzuta musi być na tyle duża, aby zakryła całe siedzisko, oparcie i swobodnie zwisała z każdej strony.

Narzuty kupimy w większości sklepów z wyposażeniem wnętrz, lub w dużych marketach. Mogą one być w rozmiarach na pojedyncze, lub podwójne łóżko. Mogą one pełnić funkcję praktyczną, lub dekoracyjną. Najmodniejsze narzuty mogą imitować futro, lub skórę owcy.