Przejdź do treści

Nauka jazdy na nartach

W tym roku bardzo dużo turystów wybiera się na narty w polskie góry, co bardzo cieszy lokalnych właścicieli pensjonatów i restauracji, gdyż oznacza to dla nich spory zysk. Największym zainteresowanie cieszy się w tym sezonie bez wątpienia zieleniec, gdyż jest tam bardzo dużo nowo powstałych szkółek narciarskich i dobrze przygotowanych stoków, po których można bez problemu się poruszać i nauczyć jeździć na nartach.

Sprawne zjazdy na nartach

szkółki narciarskie zieleniecKażdy kto wybiera się w okresie ziomy w góry chce jak najlepiej wypocząć podczas jazdy na nartach. Jest to niesamowite przeżycie, gdy można sobie swobodnie zjeżdżać po stokach i cieszyć się piękna pogodą. Jednak wiele osób jedzie w góry na narty pierwszy raz i szukają jakie szkółki narciarskie zieleniec, są najlepiej przygotowane i mają najbardziej doświadczonych instruktorów. Jest to ważne, bo można oczywiście uczyć się samemu, lecz będzie to bardziej bolesne i bez wątpienia zajmie nam to o wiele więcej czasu. Często bywa tak, że dopiero po kilku dniach opanuje się podstawy jazdy na nartach, a wtedy najczęściej już trzeba wyjeżdżać i wracać do domu. Inwestując kilka set złotych mamy na wyłączność własnego instruktora jazdy na nartach, dzięki czemu już praktycznie w jeden dzień jesteśmy w stanie samodzielnie zjeżdżając po normalnych stokach bez przewracania się, dzięki czemu nasz wypoczynek w górach będzie o wiele bardziej efektowny, a niżeli samodzielnie byśmy musieli się uczyć.

Jak widać warto zainwestować kilkaset złotych, aby moc sobie swobodnie spędzić czas na stoku, szczególnie jeżeli nigdy nie zjeżdżaliśmy na nartach i dopiero tego mamy się uczyć. Wówczas zaoszczędzimy sobie kilku bolesnych upadków i siniaków, gdyż instruktor zawsze dokładnie nam wytłumaczy jak jeździć bezpiecznie.