Przejdź do treści

Niedrogie mieszkania z rynku wtórnego

Każdego dnia w naszym kraju sprzedaje się mnóstwo mieszkań. Wiele osób decyduje się na zakup mieszkania z tak zwanego rynku wtórnego. Ma on z pewnością pewną przewagę nad nieruchomościami, które oferują deweloperzy. Jaką? Oczywiście cenę. Jest ona zdecydowanie niższa niż w przypadku nowych mieszkań. Co jednak warto wiedzieć przed dokonaniem takiej transakcji?

Jak wygląda sprzedaż mieszkań na rynku wtórnym?

sprzedaż mieszkań - rynek wtórnyJeśli planujemy zakup mieszkania, najczęściej zwracamy uwagę przede wszystkim na cenę. Każdy przecież chciałby kupić coś dobrego za jak najmniejsze pieniądze. Bardzo często jest taka możliwość, ale czasem trzeba nieco dłużej poczekać na tak zwaną okazję. Wyznacznikiem dla wielu osób jest również lokalizacja, dostęp do sklepów, różnych specjalistów, a nawet odległość od własnej pracy. Każdy tak naprawdę kieruje się czym innym. Faktem jest, że sprzedaż mieszkań – rynek wtórny ma bardzo szeroką ofertę. Wiele osób decyduje się właśnie na taki zakup. Osoby, które chcą sprzedać mieszkanie na rynku wtórnym, mogą to zrobić samodzielnie, bez udziału biura. Jednak żeby szybko znaleźć kupca, trzeba włożyć w to trochę pracy. Warto najpierw przygotować nasz lokal do sprzedaży. Musi on wyglądać zachęcająco i rzucać się w oczy. Dobrej jakości zdjęcia i ciekawy opis zawsze zwiększają atrakcyjność takiego ogłoszenia. Natomiast osoba kupująca powinna zwrócić uwagę także na możliwość negocjacji ceny. Taka opcja jest bardzo mile widziana przez potencjalnego kupca. Część sprzedających początkowo może zawyżyć cenę właśnie po to, aby później wynegocjować dokładnie taką, jaką chcieli.

Jeśli chcemy kupić mieszkanie z rynku wtórnego, powinniśmy mieć możliwość zapoznania się z jego historią. Konkretnie chodzi o to, czy nie ma tam zameldowanych innych osób poza sprzedającym. Warto także sprawdzić hipotekę i ewentualne zaległości w opłatach. Uczciwy sprzedający nigdy nie zatai przed nami takich faktów i pozwoli nam na dokładne obejrzenie i sprawdzenie lokalu.