Przejdź do treści

Niezawodna folia stretch

Jak świat szeroki jest i długi wszędzie spotkamy folię stretch. Przedsiębiorstwa produkcyjne, logistyczne, handlowe oraz każdy przeciętny obywatel wykorzystuje folię stretch do pakownia swoich produktów i przesyłek. Folia stretch czarna to znakomity materiał pakujący dzięki swym niezwykłym właściwościom.

Wprowadzenie czarnej folii stretch do użytku 

folia stretch czarnaProdukt ten choć niepozorny zrewolucjonizował pracę wielu branż. Bardzo wysoka rozciągliwość i kleistość zostały wykorzystane do pakowania wszystkiego co tylko można spakować. Folia stretch czarna uzyskuje swoje właściwości dzięki surowcowi, z którego jest produkowana oraz metodzie produkcji. Polietylen o niskiej gęstości jest produkowany metoda wylewu szczelinowego. Tak uzyskana folia skutecznie zabezpiecza przed urazami mechanicznym, zabrudzeniami i wodą. Sprawia, że duże ilości pudełek na palecie owinięte ściśle folią tworza zwarty i stabilny ładunek bezpieczny w transporcie. Folia stretch może być maszynowa lub ręczna w zależności od sposobu jej nawijania. Rolki folii stretch maszynowej są znacznie większe i cięższe i do ich nawijania służą automaty pakujące. Stretch ręczny rozwijany może być przy pomocy dyspensera ułatwiającego pracę. Stretch produkowany jest w różnych grubościach wyrażanych w mikronach. Szerokość rolki to zwykle 500 mm ale może występować w postaci minirapów o szerokości 10 cm lub w szerokościach przewyższających 500 mm. Na zamówienie wykonywane są folie stretch o różnych szerokościach i grubościach.

Użycie folii stretch odmieniło pracę wielu firm. Możliwe jest dzięki niej szybkie i sprawne przygotowanie przesyłek. Przesyłki są zabezpieczone przed ludzkim okiem oraz przed warunkami środowiska. Folia stretch czarna wzmacnia opakowanie przesyłki i niejednokrotnie jej użycie pozwala na wysłanie przesyłki pocztą kurierską.