Przejdź do treści

Nowatorskie technologie druku

  • przez

Całkowicie prawdziwe jest stwierdzenie mówiące, że reklama jest dźwignią handlu. Im więcej firma inwestuje w rozreklamowanie swoich usług, produktów, tym większe będzie zainteresowanie potencjalnych klientów wyrobami i ogólną działalnością przedsiębiorstwa. Współczesne firmy poligraficzne walczą o nowych klientów, starając się jednocześnie sprostać wymaganiom tym dotychczasowym.

Czym wyróżnia się drukowanie w technologii UV?

drukowanie UV w GdyniNowoczesny sposób wydruku wpływa na sposób i jakość ich przekazu. Im bardziej zaawansowana technologia, tym lepiej dla firmy. Drukowanie UV w Gdyni należy do tego rodzaju, na który z powodu innowacyjności stawia coraz więcej osób. Jest to metoda zbliżona do wydruku na zwykłych drukarkach atramentowych. Jednak różnią się rodzajem zastosowanych materiałów. W tej nowoczesnej do wydruku stosuje się tusze polimerowe. Ponadto nadruk jest specjalnie utrwalany przy pomocy światła UV. Powoduje to, że zadrukować w ten sposób można wszelkie materiały płaskie. Należą do nich płyty pcv, pleksi szkle, kartonach i wielu innych popularnych powierzchniach reklamowych. Do tego celu wystarczające są drukarki z płaskim, stabilnym stołem. Innym rodzajem drukarek może być hybrydowa wspomagana taśmą przesuwającą materiały pod głowicą drukującą. Technologią UV drukuje się również wszelkiego rodzaju bannery, które są doskonałą formą reklamy. Dzięki temu jest odporna na zniszczenia w wyniku szkodliwych warunków atmosferycznych.

Reklama wydrukowana przy pomocy technologii UV zdobywa coraz większą popularność. Być może wynika to z faktu, że proces drukowania w ten sposób nie prowadzi do wydzielania nieprzyjemnych zapachów, które czasami mogłyby nawet zagrozić zdrowiu człowieka. Ciekawą i przydatną opcją jest również możliwość druku na elementach o nieregularnych kształtach.