Nowe sposoby komunikacji

Internet jest obecnie wykorzystywany nie tylko do sprawdzania w nim informacji, grania w gry czy prowadzenia sklepu internetowego. Jest to również alternatywa dla komunikowania się z innymi ludźmi. Jednym z takich rozwiązań jest technologia Voip, czyli połączenie telefonu stacjonarnego z łączem internetowym.

Oszczędności w korzystaniu z biurowych telefonów voip

telefony voip do biuraZ takiej technologii korzysta wiele gospodarstw domowych, ale nie tylko. Głównymi odbiorcami usług voipowych są firmy, szczególnie biura. Przedsiębiorstwa oraz korporacje, dla których bardzo ważna jest redukcja kosztów połączeń telefonicznych, często decydują się na korzystanie z telefonów stacjonarnych za pośrednictwem sieci internetowej. Stawki są o wiele bardziej korzystne, a podłączenie i użytkowanie bardzo proste. Do korzystanie z tego rozwiązania nie jest potrzebny komputer, a jedynie gniazdko internetowe. Podstawowym urządzeniem jest telefon stacjonarny, przewodowy, z wbudowaną tzw. bazą. Pod ten telefon, przewodowo, lub bezprzewodowo, podpinane są kolejne, niezbędne do dzwonienia urządzenia. Telefony można rozmieścić na recepcji oraz w poszczególnych pokojach biurowych. Do dobrej jakości połączenia niezbędna jest duża prędkość Internetu oraz sprawny router. Nadawany numer telefonu posiada kierunek i wygląda jak zwykły numer stacjonarny, co ułatwia zapamiętanie go przez klienta. Wielofunkcyjne telefony voip do biura mają także możliwość podłączenia wirtualnego faxu.

Telefony internetowe świadczą ponadto usługi poczty głosowej, nagranie powitania oraz wybór w głosowym menu. Podczas kiedy jeden telefon nie odbiera, voip z powodzeniem może przekierować połączenie do innego użytkownika. Jak widać oprócz realnych oszczędności technologia ta daje także wiele możliwości obsługi klientów.