Przejdź do treści

Nowoczesna kuchnia po remoncie

 

Każdy ma jakieś marzenia, te mniejsze i większe. Jednym z moich małych marzeń był remont kuchni, na który czekałam dość długo. Chciałam żeby remont wykonany był porządnie, a więc odkładałam na niego właściwie ponad rok. Ale teraz kiedy widzę efekty i to, jak świetnie prezentuje się moja kuchnia, to wiem, że było warto.

Długo zastanawiałam się nad odpowiednim stylem mebli

nowoczesne meble kuchenne szczecinZanim zaczął się remont kuchni przejrzałam chyba ze sto różnych czasopism poświęconych aranżacji wnętrz i obejrzałam w Internecie nieskończoną ilość pomysłów na urządzenie kuchni. Z jednej strony dzięki temu naprawdę się zainspirowałam, bo miałam okazję zobaczyć bardzo pomysłowe kuchnie, ale z drugiej strony prawdą jest, że od nadmiaru głowa boli, a więc widziałam tyle fajnych aranżacji, że nie wiedziałam już w jakim stylu powinna zostać urządzona moja własna kuchnia. Po długich rozważaniach doszłam do wniosku, że głównym moim celem będzie stworzenie takiego pomieszczenia, które wygląda stylowo i nowocześnie. Jeżeli chodzi o nowoczesne meble kuchenne Szczecin ma kilka całkiem fajnych sklepów z interesującym asortymentem. Myślałam, że meble do kuchni będę musiała zamawiać on-line, tymczasem nie miałam żadnych problemów by kupić je stacjonarnie. Wybrałam przepiękne drewniane meble, lakierowane na wysoki połysk. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy ale obecnie ciemne drewniane meble, które mają ciekawą bryłę i dizajn są naprawdę uznawane za bardzo modernistyczne. Do mebli dobrałam nietypowe dodatki np. druciane lampy.

Styl nowoczesny cenię za to, że jest to styl, który tak naprawdę nie jest do końca zbyt oczywisty. Tak jak w przypadku np. stylu skandynawskiego łatwo jest określić jego konkretne cechy, których jest kilka, tak jeżeli chodzi o nowoczesne aranżacje to nie będzie to już takie proste. Cieszę się, że mimo tego udało mi się urządzić kuchnię tak, by wyglądała nowocześnie.