Przejdź do treści

Nowoczesne folie okienne

Zaciemniające folie na okna są używane od dawna, a ich skuteczność jest niekwestionowana, jeśli mają oczywiście odpowiednią jakość. Okazuje się jednak, iż w wielu miejscach uważane są za zbyt prymitywne, a właściciele takich miejsc szukają bardziej nowoczesnego sposobu na przyciemnienie okien, zarówno zewnętrznych jak i tych wewnątrz pomieszczeń.

Folia zaciemniająca sterowana elektronicznie

inteligentna folia na oknaFolie sterowane elektronicznie są idealnym wyposażeniem do takich pomieszczeń, gdyż pozwalają one na dopasowanie poziomu przezroczystości okna czy szklanej ściany albo podobnej powierzchni do upodobań właściciela obiektu czy personelu, pracującego w pomieszczeniu mającym takie akcesorium. Inteligentna folia na okna jest nowoczesnym elementem wyposażenia, aczkolwiek nie należy do drogich. W połączeniu z łatwością montażu i bardzo wygodnym sterowaniem, daje to bardzo komfortowy sposób na dostosowanie atmosfery pomieszczenia do własnych wymagań. Folie tego rodzaju mogą także być częścią systemu Smart Home lub innego, podobnego systemu sterowania wyposażeniem domowym. Każda folia elektryczna jest tworzona wedle podanego przez nabywcę wymiaru, i dostosowywana do okna lub szklanej powierzchni, na której ma być zamontowana. Wymaga jedynie stałego dostępu do energii elektrycznej, aczkolwiek obecnie nie jest to najmniejszy problem.

W ofertach producentów można dostać najróżniejsze rodzaje folii sterowanej elektronicznie, od bardzo prostych wariantów, po zdecydowanie nowoczesne i mające znacznie większe możliwości niż tylko zmiana poziomu przezroczystości. Niektóre folie mogą wyświetlać obrazy, lub nawet wgrane do pamięci krótkie filmy, takie jak choćby bardzo popularne imitacje akwariów, będące ulubioną dekoracją pracowników biurowych, pracujących w pomieszczeniach z inteligentną folią.