Przejdź do treści

Nowoczesne rusztowanie wielozadaniowe

  • przez

Na początku istnienia firmy, ówczesne kierownictwo nie przejmowało się za bardzo jakością wyposażenia, więc skupowało używane szkielety rusztowań po najniższej cenie. Nie okazało się to szczególnie dobrym pomysłem, bo takie szkielety szybko ulegały wypaczeniu i uszkodzeniu, wymagając wymiany, która ciągnęła za sobą większe koszty niż zakup nowych rusztowań.

Nowe systemy rusztowania modułowego

rusztowanie od producentaNowi szefowie firmy, którzy zaczynali jako pracownicy administracyjni, znali jednak doskonale sytuację z używanym sprzętem. Każda modernizacja i wymiana wyposażenia bezwzględnie przeprowadzana była ze sprzętem nowym, pochodzącym prosto od producentów albo autoryzowanych sprzedawców. Nie było już mowy o kupowaniu taniego, używanego sprzętu o praktycznie zerowej przydatności. Fabrycznie nowe rusztowanie od producenta miało natomiast gwarancję, oraz było całkowicie kompletne, czego nie dało się powiedzieć o wielu innych rusztowaniach z drugiej ręki, zazwyczaj nie mających wszystkich elementów. Mimo iż nowe rusztowanie jest oczywiście droższe niż używane konstrukcje, prawie nigdy nie wymaga uzupełniania czy wymiany elementów, a z racji iż praktycznie nie ulega uszkodzeniom, nie generuje kosztów wymiany, toteż bywa tylko jednorazową inwestycją.

Nowoczesne systemy rusztowań wykonywane są o wiele lepszymi technikami, ze znacznie trwalszych i lżejszych materiałów, toteż wypaczenia i uszkodzenia praktycznie nie mają miejsca, a rozkładanie i transport są znacznie wygodniejsze niż w przypadku stalowych konstrukcji starego typu. Przy kupowaniu rusztowań od producenta nie ma również problemów z brakiem dostępności jakiegokolwiek elementu dodatkowego czy konkretnego modelu systemu rusztowania. Zaopatrzenie się w dowolny model jest więc banalnie proste.