Przejdź do treści

Nowoczesne typy oświetlenia lustra łazienkowego

Wiele osób, które decydują się na kupno lustra do łazienki che, aby było ono wyposażone w diody LED. Dzięki takiemu rozwiązaniu lustro może być jeszcze bardziej funkcjonalne i komponować się pięknie z wystrojem łazienki. W zależności od tego, jaki typ oświetlenia wybierzemy, lustro może być stosowane do łazienek małych, średnich czy dużych. Jakie oświetlenie LED lustra możemy wybrać?

Innowacyjne formy oświetlenia luster łazienkowych

eleganckie lustro led 60x80Sercem lustra podświetlanego są lampy. Ich wybór ma wpływ na to, jak lustro będzie prezentować się w łazience. Wymiary lustra mają także kluczowe znaczenie. Np. eleganckie lustro LED 60×80 z podświetleniem będzie idealnym wyborem dla osób, którzy chcą używać go do codziennych porannych i wieczornych czynności w łazience. Dobre lustra do łazienki są równo oświetlone, co ma kluczowy wpływ nie tylko an emitowane światło, ale także na estetykę powieszonego lustra. Po zgaszeniu światła oświetlenie frontalne czy tylne tworzy niepowtarzalny klimat, który nie jest możliwy do uzyskania za pomoc tradycyjnej formy oświetlenia łazienkowego. Smukłe i wysokie lustra są najczęściej wyposażane w oświetlenia boczne. Długość lamp jest zazwyczaj zbliżona do wysokości lustra, co daje jeszcze bardziej efektowny wygląd całości. Wiele luster, które są szerokie, ma oświetlenie górne, co stwarza również bardzo dobry efekt wizualny efekt. 

Oprócz luster długich i szerokich podświetlane lustro może mieć także kształt okrągły. W takim wypadku producenci również mogą zastosować odpowiedni rodzaj podświetlenia, dzięki któremu kształt lustra będzie dobrze podkreślony. Oświetlenie lustra okrągłego jest niezwykle efektowne na przykład na powierzchni ścian, pokrytej płytkami o ciemnej fakturze. Lampy LED pięknie kontrastują z dużymi, ciemnymi płytkami ściennymi.