Przejdź do treści

Nowoczesność urządzeń fryzjerskich

Prawdopodobnie większość z nas, słysząc o urządzeniach fryzjerskich, w pierwszej kolejności będzie myślała o urządzeniach, które sami posiadamy w domu – najczęściej w odrobinę mniej profesjonalnej odsłonie. Pomyślimy więc o suszarce do włosów, lokówce, prostownicy, a także wszelkich najnowszych szczotkach prostujących i innych sprzętach mających pomóc nam w kreowaniu fryzury.

Różnorodne urządzenia fryzjerskie

nowoczesne urządzenia fryzjerskieJeśli chodzi o nowoczesne urządzenia fryzjerskie, coraz częściej są one na tyle funkcjonalne, by ich przydatność była zdecydowanie szersza niż jedno, konkretne zastosowanie. Urządzenia fryzjerskie to sprzęty o bardziej zaawansowanej technologii niż suszarki do włosów, które popularnie posiadamy w naszych domach. Suszarki, które wykorzystywane są przez fryzjerów najczęściej charakteryzują się większą mocą a także możliwością suszenia chłodnym strumieniem powietrza. Coraz częściej wzbogacane są one również jonizacją, która pozytywnie wpływa na strukturę włosów i ułatwia ich rozczesywanie. Musimy też pamiętać, że w salonach fryzjerskich suszarki nie zawsze przybierają postać podręcznych urządzeń. W miejscach tego typu znajdziemy też suszarki kloszowe, które doskonale sprawdzają się przy procesie trwałej ondulacji, ale również wtedy, kiedy chcemy odżywić włosy, odpowiednio je nawilżyć. Fryzjer może nałożyć odpowiedni preparat na wilgotne włosy, a następnie posadzić klienta pod suszarką kloszową, by włosy zostały odpowiednio nagrzane, a odżywka właściwie się wchłonęła w ich strukturę.

Fryzjer obecnie dysponuje różnorodnymi urządzeniami, które mają mu pomóc w wykonywaniu codziennej pracy. Do urządzeń zaliczyć powinniśmy wszelkie lampy nagrzewające włosy i poprawiające ich strukturę, ale również maszynki do włosów, które wspomagają strzyżenie.