Przejdź do treści

Obornik kurzy do ogrodu

Sadownicy, ogrodnicy i rolnicy wiedzą, że od dobrego nawozu zależy najwięcej. To jakie zbierzemy plony i czy nasza gleba będzie żyzna. Dlatego nawożenie jest istotne jeszcze przed siewem lub sadzeniem warzyw. Ekologiczny obornik kurzy jest polecany ze względu na swój dobry skład oraz świetną niską cenę.

Regularne nawożenie ziemi obornikiem kurzym

dobrej jakości granulowany obornik kurzyTylko regularne nawożenie odpowie za optymalne tempo rozwoju. Polecany i dobrej jakości granulowany obornik kurzy to nie wielki koszt za dobrą jakość. Obornik w formie granulatu można używać posypując nim podłoże lub rozpuszczając go w wodzie i polewając nim glebę. Obornik jak i kompost są obecnie bardzo powszechnym nawozem. Stosowane są w rolnictwie od wielu lat i są polecane. Nie mają nieprzyjemnego zapachu i są całkowicie bezpieczne. Obornik kurzy stanowi cenny nawóz organiczny, który przechowywany w odpowiedni sposób utrzymuje swoje właściwości nawet do 3 lat. Obornik granulowany jest lżejszy czterokrotnie od obornika świeżego, ma również mniejszą objętość, a nie tylko ciężar. Dzięki fermentacji obornik nie ma w składzie chwastów i szkodliwych patogenów. Za to zawiera cenne składniki, które są bezpieczne dla roślin i odpowiadają za ich prawidłowy wzrost. Często stosowany jest do roślin doniczkowych, ponieważ jest rozpuszczalny. W okresie wiosny szczególnie nawozimy kwiaty tym rodzajem nawozu.

Nawozy obornikowe z roku na rok są coraz bardziej cenione. Po nich warzywa i inne uprawiane rośliny lepiej rosną i w sposób prawidłowy. Nawóz z odchodów drobiu czyli obornik kurzy jest tani i bardzo skuteczny. Wszystko dzięki składowi, który jest najlepszej jakości. Zawarte w nim składniki odżywcze w tym witaminy dobrze działają i stymulują wzrost roślin nawet takich uprawianych w doniczkach.