Przejdź do treści

Obowiązek alimentacyjny – pomoc prawnika

Nie każdy związek trwa do końca życia. Czasami nawet dwoje osób nie musi być małżeństwem czy nawet być w związku, aby mieć dziecko. Dlatego też często dochodzi do tego, że dwoje ludzi musi walczyć o alimenty. Przeważnie dziecko zostaje z mamą, dlatego też to ojcowie płacą alimenty. Jedni robią to dobrowolnie, innym musi to zasądzić sąd. Prawnik wspomoże w problemie. 

Obowiązki alimentacyjne – prawnik pomoże w kłopocie 

prawnik alimenty gdyniaWydawałoby się, że jeśli któreś z rodziców wychowuje samotnie dziecko po rozstaniu alimenty od drugiego się po prostu należą. Oczywiście, rodzic ma obowiązek łożyć na dziecko, jednak jest to decyzja sądu. Jeśli rodzice się rozwodzą, to sędzia w takim przypadku orzeka o alimentach od razu na rozprawie rozwodowej. Zupełnie inaczej przebiega procedura w przypadku, gdy rodzice nie są małżeństwem, a byli parą bez sformalizowanego związku. Bez różnicy w jakiej sytuacji kto się znajduje najlepiej byłoby gdyby zasięgnął porady prawnika, ze względu na to, że on zawsze pomoże. Dodatkowo to prawnik alimenty gdynia a można powiedzieć w małym paluszku, i dokładnie zna się na prawie. Będzie wiedział jaką przemowę wygłosić w sądzie, dodatkowo będzie reprezentował przed sądem na rozprawach, uczestniczył w mediacjach. Przyznać trzeba, że w całej tej procedurze zwykły człowiek nie mający na co dzień do czynienia z prawem może się pogubić. Tym bardziej, że potrzebne jest naprawdę wiele dokumentów. 

Trzeba przecież wykazać wydatki na dziecko, aby sąd wiedział jaką kwotę alimentów powinien zasądzić, aby dziecku w żaden sposób nie obniżył się standard życia. Dodatkowo z prawnikiem możemy konsultować dosłownie wszystko, co może pomóc w sprawie. Jeśli nie na spotkaniu twarzą w twarz to przez telefon czy za pomocą wiadomości elektronicznej.