Przejdź do treści

Obraz malowany ręcznie

Malowanie obrazu jest procesem bardzo długotrwałym. Od pojawienia się wizji w głowie, aż do przelania jej na płótno, czasem mija mnóstwo czasu. Dlatego każdy obraz, który jest namalowany ręcznie, powinien kojarzyć nam się z długą ale owocną pracą.

Dlaczego tak cenimy obrazy namalowane ręcznie?

obrazy ręcznie malowaneW wielu domach wiszą różnego rodzaju reprodukcje obrazów. Jeśli dobrze oprawimy plakat, może on faktycznie wyglądać jak obraz. Jednak gdy podejdziemy do niego z bliska, coś będzie go zdradzało. Tym czymś będzie faktura. Malarze najczęściej posługują się techniką malarstwa olejnego. Nakładają poszczególne warstwy farby jedna na drugą. Dzięki temu zabiegowi powstaje faktura, która jest niekiedy bardzo widoczna. To może od razu wskazać nam na to, że obraz został namalowany ręcznie. Dlaczego jednak je cenimy najbardziej? Lubimy przede wszystkim mieć do czynienia z czymś autentycznym. Z czymś, co jest w pewnym sensie produktem unikalnym. Nie da się bowiem namalować obrazu, który będzie taki sam jak poprzedni. Zresztą malarze bardzo się tego wystrzegają, ponieważ to nie przynosi im radości. Lubią oni za każdym razem tworzyć coś nowego, zupełnie unikatowego. Obecnie obrazy ręcznie malowane bardzo często goszczą w naszych domach. Możemy je kupić od początkujących artystów, którzy przykładowo próbują swoich sił na ASP. Wielu z nich korzysta również z aukcji obrazów, na których możemy dostać ich dzieła. Wówczas jednak cena jest powiększona o prowizję dla domu aukcyjnego.

Obecnie coraz bardziej cenimy sobie sztukę i staramy się wprowadzać ją do naszych domów. Lubimy bowiem zachwycać się tym, co wychodzi spod ręki malarza. Dziś na rynku mamy wciąż wielu młodych i bardzo utalentowanych twórców, którzy mają opanowany podstawowy, klasyczny warsztat.